Agrostroj vyrábí profesionální sekačky

firma: CzechInvest
09 Dubna 2009
Doprava
Pelhřimovský Agrostroj začne s výrobou velkých profesionálních sekaček na trávu a křoví japonské značky Chikusui Canycom

Pelhřimovský Agrostroj začne díky agentuře CzechInvest s výrobou velkých profesionálních sekaček na trávu a křoví japonské značky Chikusui Canycom.

Celkem by měl Agrostroj vyrobit až tisíc strojů ročně s maloobchodní cenou kolem čtvrt milionu korun. Smlouvu o spolupráci slavnostně podepsali zástupci Agrostroje a Chikusui Canycom v Pelhřimově právě dnes.

„Chikusui Canycom jsme s nabídkou českých výrobců oslovili poprvé už před rokem a půl na investičním semináři v Japonsku. Konkrétní obrysy pak začala spolupráce dostávat asi před rokem, kdy dvojice zástupců Chikusui Canycom navštívila naši zahraniční kancelář v Jokohamě," vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Agentura CzechInvest pak pro Chikusui Canycom připravila ze své rozsáhlé databáze českých dodavatelů nabídku patnácti společností, které přesně odpovídaly jejím požadavkům. „Navštívili jsme pět vytipovaných společnosti a volba nakonec padla na Agrostroj Pelhřimov, protože nás přesvědčil kvalitou výroby i referencemi od svých stávajících klientů," vysvětluje Hitoshi Kaneyuki, president Chikusui Canycom.

„Chikusui Canycom dnes velkou část svých výrobků prodává přímo v Evropě. Export z Japonska přes půl planety je ale poměrně nákladný, navíc vždy zabere hodně času, a proto jsme hledali možnosti, jak se dostat blíž k našim evropským zákazníkům. Česká republika se i po konzultacích s CzechInvestem ukázala jako ideální volba," pokračuje Hitoshi Kaneyuki. „Kromě výrobního partnera, kterého už jsme tedy našli, v Česku v současné době hledáme i distributora pro naši techniku."

„Firma Canycom rozšíří portfolio našich zákazníků o velmi zajímavého partnera. Vyrábíme finální stroj, při jehož produkci a montáži velmi těsně spolupracujeme s naším japonským partnerem, od čehož si slibujeme další průnik japonského know-how do našeho podniku z hlediska nejvyšší kvality a racionalizace výroby. To se zvlášť projeví v budoucnu při předpokládaných inovacích a zdokonalování předmětu naší spolupráce. Neméně důležitá a vysoce zajímavá bude také obchodní a marketingová spolupráce s prodejní sítí firmy Canycom," vysvětluje Lubomír Stoklásek, generální ředitel společnosti Agrostroj Pelhřimov.

Agrostroj se postará o kompletní výrobu japonských sekaček pod typovým označením CM1802, jejichž vývoj a design v Chikusui Canycom nedávno dokončili. Motory dodá americký producent, převodovky zůstanou japonské. Všechny ostatní součástky budou přímo z České republiky. CM1802 se v současné době na maloobchodním trhu prodává za cenu kolem 250 000 Kč, v Pelhřimově jich postupně plánují vyrábět až 1000 ročně.

Autor/zdroj: Lucie Kocourková, Czechinvest

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY