Společný projekt nabíjecího systému pro elektromobily

13 Července 2010
Doprava
Společnosti Schneider Electric a Parkeon podepsaly smlouvu o vývoji nabíjecího systému pro elektromobily

13.7.2010 - (PREKON) - Společnosti Schneider Electric a Parkeon podepsaly smlouvu o vývoji nabíjecího systému pro elektromobily. Dohoda rozšiřuje možnosti dalšího rozvoje automobilů s elektrickými pohony a jejich pozitivního vlivu na životní prostředí.

Oba partneři budou moci jejím prostřednictvím už od letošního roku rozšířit svou technickou a komerční nabídku pro pilotní projekty těchto vozidel v Severní Americe i v Evropě.

Společné řešení přitom vychází z účelného propojení výzkumného a výrobního zázemí obou firem. Schneider Electric se bude podílet na napájecí technologii, Parkeon dodá své know-how se zaměřením na dopravu ve městech, veřejnou dopravu, parkovací systémy a placené parkování. Správa parkování a napájení pro tyto koncepce představují totiž ve veřejné infrastruktuře provázané problémy.

Řešení se zprvu zaměří na parkování na ulicích i mimo ně a další podobná využití. Podepsaná smlouva potvrzuje vývoj parkovací infrastruktury s nabíjením elektromobilů a její instalaci v roce 2011.

Podle vyjádření France Frédérica, předsedy představenstva společnosti Schneider Electric, „podepsaná smlouva představuje cestu k rychlejšímu rozvoji trhu vozidel nezatěžujících životní prostředí. Tato spolupráce navíc umožní rozšířit nabídku pro firmy podnikající v oblasti městských parkovacích zařízení s integrovanou nabíjecí infrastrukturou pro automobily budoucnosti“.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY