PRAMET: soustružnické materiály s PVD povlakem

firma: PRAMET
29 Listopadu 2012
Strojírenství
Závěr roku ve znamení rozšíření sortimentu o novou generaci materiálů a nástrojů pro soustružení a frézování

Praha, prosinec 2012 - (PREKON) - Nové produkty společnosti Pramet Tools s.r.o. přináší výraznou změnu, protože v sortimentu čítajícím okolo 6 000 se objeví bezmála 400 novinek. Produkty vyrobené na základě dílčích výsledků místního centra pro výzkum a vývoj pravidelně obohacují portfolio šumperského Prametu.

Aktuální stěžejní novinkou je nová generace soustružnických materiálů T8300 se speciálním PVD povlakem. „PVD povlak vyniká optimální kombinací vysoké tvrdosti a dobré houževnatosti, díky které je životnost při obrábění korozivzdorných ocelí skupiny M až dvojnásobná. To předurčuje tuto řadu materiálů, aby se stala první volbou při soustružení korozivzdorných ocelí při širokém rozsahu řezných rychlostí a posuvů,“ vysvětluje vedoucí sekce Výzkumu a vývoje, Ing. Vladimír Maixner, MBA.

Použitý povlak je výsledkem kooperace s šumperskou společností SHM, se kterou Pramet spolupracuje na vývojových úkolech. Vývoj byl řešen v rámci projektu spolufinancovaným ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu, testování prostřednictvím externích zkoušek probíhalo mimo jiné na akademické půdě.

Inovaci sortimentu zažívá i oblast frézování, a to především v technologii rovinného frázování. Výroba byla rozšířena o frézy s destičkami HNGX / XNGX 06 s 12 řeznými hranami, novým materiálovým složením a neutrálním provedením pro pravou i levou rotaci. Mají jedinečnou geometrii, díky níž je obrobená plocha vysoce kvalitní, jsou vybaveny hladicí destičkou pro zlepšení jakosti povrchu. „Přizpůsobili jsme se aktuálnímu trendu, kterým je frézovat ekonomicky, využívat destičky vícenásobně a přinášet zákazníkovi úspory v této oblasti. Nová technologie výroby zajišťuje vyšší přesnost frézování, proces je také rychlejší a spolehlivější, nástroje navíc vykazují výrazně delší životnost,“ popisuje Ing. Maixner, MBA.

Druhá výrobková skupina je určena pro frézování do rohu, kde Pramet představuje novou řadu fréz s úhlem nastavení 90° pro ekonomické frézování s vyměnitelnými břitovými destičkami LNGX 12 a LNGU 16. I v tomto segmentu jsou využity inovované MT-CVD materiály. Destičky jsou k dispozici ve dvou velikostech a jejich hlavní výhodou je univerzální využití a oboustranný design poskytující čtyři řezné hrany.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY