AREVA nabízí další krok vpřed v bezpečnosti a výkonnosti reaktorů na trhu USA

firma: AREVA
08 Dubna 2013
Energetika
Americká Komise pro regulaci jaderných zdrojů vydala povolení k použití nového simulačního systému ARCADIA(R) společnosti AREVA

Paříž, 8. dubna 2013 - (Best Communication) - Americká Komise pro regulaci jaderných zdrojů (NRC – Nuclear Regulatory Commission) vydala povolení k použití nového simulačního systému ARCADIA(R) společnosti AREVA, který se využívá k analýze chování aktivní zóny v elektrárnách s tlakovodním reaktorem ve Spojených státech. Tento významný krok umožní společnosti AREVA nabízet širší portfolio produktů pro americký trh jaderné energetiky.

Systém ARCADIA(R) je schopný ve velkých detailech nasimulovat chování aktivní zóny reaktoru. Díky tomu jsou významně zredukovány nejistoty ve výpočtech, což umožňuje lepší provozní výsledky a vyšší bezpečnost reaktoru. AREVA je tak nyní schopná nabídnout svým zákazníkům po celém světě nejpokročilejší výpočtový model pro průmyslové využití.

Některé metody využívané systémem ARCADIA(R) již byly použity k interním studiím bezpečnosti reaktoru EPR(TM) společnosti AREVA.

„Povolení Americké Komise pro regulaci jaderných zdrojů systému ARCAIDA(R) je důkazem úspěchu naší globální skupiny zakládající na úspěchu stovek operačních cyklů. ARCADIA(R) nabízí pokročilé řešení k posílení bezpečnosti jaderných elektráren s tlakovodním reaktorem,“ řekl Markus Birkhofer, Fuel Business Unit Executive Vice President.

AREVA plánuje využívat systém ARCADIA(R) po celém světě.

Tisková zpráva byla vydána agenturou Best Communications v zastoupení firmy AREVA.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY