Zasedání výborů IGU se uskuteční v ČR

26 Února 2015
Energetika
Dvě zasedání pracovních výborů Mezinárodní plynárenské unie (IGU) se letos konají v ČR

Tisková zpráva

Praha (26. února 2015) - (PREKON) - Dvě zasedání pracovních výborů Mezinárodní plynárenské unie (IGU) se letos konají v ČR. První z nich, zasedání výboru WOC 5 (Využití plynu) bylo zahájeno dnes v 10 hodin v Karlových Varech. Za Český plynárenský svaz (ČPS), který je členem Mezinárodní plynárenské unie (IGU), se zasedání účastní Jan Ruml, výkonný ředitel ČPS. Druhé zasedání pracovního výboru WOC 4 (Distribuce plynu) se uskuteční pak příští týden, ve dnech 3. - 6.3. v Praze.

V rámci mezinárodní plynárenské unie IGU pracuje pět pracovních výborů WOC (1 až 5).  Jejich zasedání a přijaté závěry mají zásadní význam pro budoucí postoje i náplň mezinárodní plynárenské unie. Pracovní zasedání dvou výborů letos hostí v únoru a březnu ČPS a uskuteční se v České republice. V Karlových Varech, dnes v 10 hodin, bylo zahájeno pracovní zasedání prvního z nich, výboru WOC 5 (Využití plynu), které potrvá až do zítřka, 27.2. Příští týden, ve dnech 3. - 6.3. se pak uskuteční zasedání WOC 4 (Distribuce plynu) v Praze.

„Jsme rádi že má Český plynárenský svaz tu čest být partnerem největšího plynárenského sdružení na světě a přivítat už poněkolikáté u nás na zasedání pracovních výborů IGU tak významné hosty a odborníky z celého světa. Velice si toho vážíme a doufáme, že v této tradici budeme i v dalších letech pokračovat,“ říká Jan Ruml, výkonný ředitel ČPS.

Česká republika bude mít od pařížské konference mezinárodní plynárenské unie WGCParis2015 letos v červnu dále tu čest předsedat v následujících třech letech dvou výboru WOC 3 (Přeprava plynu) jako celosvětovému reprezentantu v oboru přepravy plynu.

Mezinárodní plynárenská unie (IGU) byla založena již v roce 1931. Je to celosvětová nezisková organizace, jejímž posláním je obhajovat a prosazovat plyn jako nedílnou součást udržitelného globálního energetického systému, pro tuto myšlenku získávat globální politickou podporu, a přispívat tak k pokroku a hospodářské- mu růstu plynárenství. IGU má 126 členů, již jsou v pracovních výborech zastoupeni více než 900 delegáty. IGU tak reprezentuje více než 95 % globálního trhu s plynem. IGU pokrývá kompletní řetězec od průzkumu a těžbu přes přenos, distribuci a LNG ke koncové spotřebě.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY