Čeští vědci představí baterie pro velké objemy energie

16 Března 2015
Energetika
Na konferenci o českých nanotechnologiích představí čeští vědci baterii, která by mohla v následujících letech vyřešit skladování velkých objemů elektrické energie z obnovitelných zdrojů

Tisková zpráva

Praha, 16. března 2015 - (PREKON / PROTEXT) - Na konferenci o českých nanotechnologiích 24. března 2015 v Lichtenštejnském paláci v Praze představí vědecký tým Dr. Jana Procházky baterii, která by podle ambiciózních předpokladů mohla v následujících letech vyřešit skladování velkých objemů elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Konference pořádaná nově vzniklou Asociací nanotechnologického průmyslu ČR u příležitosti zahájení popularizačního a vzdělávacího projektu „ČESKO JE NANO“ shrne dosavadní největší úspěchy tuzemských výzkumníků v oblasti nanotechnologií a přiblíží trendy dalšího rozvoje.

„České firmy již dokážou díky nanotechnologiím vytvářet náhradní lidské tkáně a orgány, odstraňovat toxické látky ze znečištěného vzduchu a vody a mnoho dalších pozoruhodných věcí. Česko je na špici světového vývoje nanovláken a nanotextilií.

Jsem velice rád, že se čeští výrobci nanotechnologických produktů synergicky spojují k vytváření společných projektů. Čerstvým příkladem je světový projekt hypoalergenních hotelových pokojů kombinující tuzemské nanotechnologie. Výrobou chytrých materiálů s vysokou přidanou hodnotou přispíváme k vyšší konkurenceschopnosti naší ekonomiky,“ říká předseda asociace Ing. Jiří Kůs.

Kontakt:

Pro rozhovor s předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Ing. Jiřím Kůsem volejte: +420 603 417 229

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY