Bisnode: V listopadu rekordně přibylo nespolehlivých plátců DPH

firma: Bisnode
09 Prosince 2015
Finance
V registru nespolehlivých plátců DPH v listopadu přibylo dalších 713 společností a jejich celkový počet tak dosáhl 3 097

Praha, 7.12.2015 - (PREKON) - V registru nespolehlivých plátců DPH v listopadu přibylo dalších 713 společností a jejich celkový počet tak dosáhl 3 097. Jedná se o největší meziměsíční přírůstek od spuštění registru. Firmy bez tržeb nebo s tržbami to 10 milionů korun tvoří 78 % nespolehlivých plátců. Statistiky zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

V registru nespolehlivých plátců DPH ke konci listopadu bylo podle databází Bisnode 3 097 podnikatelských subjektů. „Naše statistiky ukazují, že počet nespolehlivých plátců DPH od března letošního roku stále dynamicky roste. V listopadu jsme zaznamenali rekordní nárůst počtu nespolehlivých plátců DPH. Statistikám dlouhodobě vévodí firmy, které mají registrované sídlo v Praze nebo Jihomoravském kraji. Z pohledu právní formy je nejvíce nespolehlivých plátců DPH mezi evropskými společnostmi (3,07 %), společnostmi s ručením omezeným (1,25 %) a družstvy (1,13 %),“ komentuje statistiky analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Firmy bez tržeb nebo s tržbami to 10 milionů korun tvoří 78 % nespolehlivých plátců DPH

V Česku je k platbě DPH přihlášeno zhruba 205 000 firem a více než 264 000 živnostníků (podnikatelů). Podle podrobné analýzy Bisnode téměř polovina nespolehlivých plátců DPH tvoří menší společnosti s tržbami do 10 milionů korun. S 29 % následují subjekty, které tyto statistiky dle ČSÚ neuvádí a společnosti s tržbami mezi 10 a 60 miliony korun tvoří 15 % nespolehlivých plátců DPH. „V posledních měsících mezi neplatiči DPH mírně roste podíl menších firem s tržbami do 10 milionů,“ říká Petra Štěpánová z Bisnode.

Nejvíce nespolehlivých plátců DPH má sídlo v Praze (36,5 %) a Jihomoravském kraji (21,3 %). „Od září do října v Praze přibylo 307 nespolehlivých plátců, což představuje 43 % z celkového měsíčního přírůstku,“ dodala Petra Štěpánová z Bisnode.

###

-bisnode-
Plné znění TZ

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY