CZ LOKO představilo novou řadu lokomotiv EffiShunter 500

firma: CZ LOKO
09 Prosince 2015
Doprava
Novou řadu motorových lokomotiv EffiShunter 500 představila akciová společnost CZ LOKO, a.s., pěti desítkám železničních odborníků z Česka, Slovenska, Polska a Srbska

Česká Třebová, 8. prosince 2015 - (PREKON) - Novou řadu motorových lokomotiv EffiShunter 500 představila akciová společnost CZ LOKO, a.s., pěti desítkám železničních odborníků z Česka, Slovenska, Polska a Srbska.

Čtyřnápravová diesel-elektrická lokomotiva je určena pro posunovací službu na železniční síti o rozchodu 1 435 mm. S hmotností 18 tun na nápravu a maximální rychlostí 80 km/h představuje pro provozovatele atraktivní řešení pro posun například na hutních, důlních a petrochemických vlečkách. Použitím provozně ověřených komponent a digitálního řídicího systému MSV elektronika přinese provozovatelům vysokou spolehlivost, zvýšenou bezpečnost a výraznou úsporu nákladů na provoz a údržbu.

K rozšíření užitných vlastností lokomotivy došlo dosazením tempomatu, systému dvojčlenného řízení, předehřevu spalovacího motoru, vzdáleného monitoringu GPS/GSM, systému skluzové ochrany a systému mazání okolků plastickým mazivem.

„Díky použití spalovacího motoru Caterpillar C18 o výkonu 522 kW, trakčního alternátoru Siemens a elektrických pomocných pohonů představuje lokomotiva EffiShunter 500 technologicky vyspělé vozidlo v dostupné cenové kategorii,“ řekl Josef Gulyás, obchodní ředitel CZ LOKO pro střední Evropu.

První vozidlo z této série s označením 723.701 společnost CZ LOKO vyrobila pro Třinecké železárny, které si ho zvolily pro obnovu svého lokomotivního parku i díky jeho ekologickému provozu, který plní emisní limity EU Stage IIIA,, a výborným rozhledovým poměrům z věžové kabiny strojvedoucího.

Druhá lokomotiva z této série bude v prvním čtvrtletí 2016 uvedena do provozu v Srbsku a bude nasazena na vlečce firmy Naftna Industrija Srbije Novi Sad.

###

-czloko-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY