Doosan Škoda Power získala projekt v Indonésii

10 Prosince 2015
Zahraniční zprávy
Tendru se firma účastnila jako dodavatel pro korejskou firmu Lotte Engineering and Construction

Plzeň, 9. prosince 2015 - (PREKON) - Doosan Škoda Power získala kontrakt na dodávku turbosoustrojí o výkonu 198 MW pro paroplynovou elektrárnu Grati v Indonésii, konkrétně na ostrově Jawa. Tendru se firma účastnila jako dodavatel pro korejskou firmu Lotte Engineering and Construction, která soutěž vyhrála a je hlavním dodavatelem celého projektu.

S Lotte Engineering and Construction spolupracovala Doosan Škoda Power již na projektu Al Qatrana v Jordánsku. Právě dobré zkušenosti této firmy ze spolupráce na již zrealizovaném projektu a podpora, kterou Doosan Škoda Power poskytovala v průběhu nabídkového řízení pro Indonésii, rozhodly v její prospěch coby dodavatele turbosoustrojí.

„Díky tomuto kontraktu jsme si pootevřeli dveře k dalším obchodním příležitostem v teritoriu Jihovýchodní Asie, které je s ohledem na svůj potenciál plánované výstavby dalších elektráren pro naši firmu velice perspektivní,“ říká Martin Baxa, vedoucí obchodu pro oblast Asie v Doosan Škoda Power.

Investorem a provozovatelem elektrárny je indonéská PT PLN Persero, státem vlastněná elektrárenská společnost, která bude rovněž odběratelem vyrobené elektrické energie. Celkový výkon elektrárny včetně výkonu plynových turbín bude 501 MW.

Doosan Škoda Power bude dodávat parní turbínu moderní dvoutělesové koncepce s příslušenstvím a generátorem jiného výrobce bude zajišťovat supervizi uvedení do provozu a školení pracovníků elektrárny.

###

-ogilvy-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY