General Electric získala největší elektrárny světa

09 Února 2016
Energetika
Až třetinu světové energie mohou vyrábět technologie společnosti General Electric

Praha, 8.2.2016 - (PREKON) - Až třetinu světové energie mohou vyrábět technologie společnosti GE. Loňskou akvizicí společnosti Alstom rozšířila GE svou energetickou divizi a do portfolia získala nejen některé největší vodní a větrné elektrárny světa, ale třeba i parní turbíny pojmenované příznačně „Ultra-super-critical“. GE nyní navíc disponuje jednou z největších základen pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů.

Propojení obou těchto společností s kořeny sahajícími hluboko do minulého století bylo pro společnost GE nejen největším obchodem v její historii, ale učinilo z ní také jednoho z největších hráčů na poli energetiky.

Akvizice Alstomu umožnila GE rozšíření jejího výsadního postavení nejen na pevnině, ale i dále na mořské větrné elektrárny. Příkladem mohou být větrné turbíny Haliade, které budou pohánět první americkou pobřežní větrnou farmu u Block Island u východního pobřeží USA. Rotor této obří turbíny dosahuje rozměrů téměř jeden a půl délky fotbalového hřiště (150 metrů) a každá generuje 6 megawatt energie.

Přeměna GE v největší technologicko-průmyslovou společnost světa a akvizice elektrické sítě umožní GE nadále zvyšovat efektivnost výroby energie díky lepší analýze získaných dat i snížení zbytečných prostojů. Může také dále zlepšovat výkon turbín, elektráren, větrných farem a energetické sítě celkově.

###

-grayling-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY