Teplárně České Budějovice se loňský rok vydařil

11 Února 2016
Zahraniční zprávy
Přestože rok 2015 byl klimaticky nejteplejší za posledních 120 let, akciová společnost Teplárna České Budějovice v něm před zdaněním vytvořila zisk téměř 80 milionů korun

České Budějovice, 11. 2. 2016 - (PREKON) - Přestože rok 2015 byl klimaticky nejteplejší za posledních 120 let, akciová společnost Teplárna České Budějovice v něm před zdaněním vytvořila zisk téměř 80 milionů korun, což je proti očekávání podnikatelského plánu víc asi o 12 procent. Vyplývá to z předběžných výsledků. Průměrná roční teplota dosáhla loni ve městě 10,51 stupňů Celsia. Průměr posledních 12 let pak činí 9,34 stupňů Celsia.

Firma se přitom musela vypořádat s řadou složitých situací, včetně nižšího celkového prodeje tepla a elektřiny, propadu cen vyrobené elektřiny i dopadů nové legislativy.  K tak k dobrému hospodaření pomohly i masivní investice do nových, úspornějších technologií a horkovodů, financované i s pomocí získaných dotací a grantů.

Předběžné výsledky roku 2015 ukazují, že prodej tepelné energie v jihočeské metropoli, především díky teplé zimě, opět mírně o několik procent klesl. Teplárna meziročně vyrobila i méně elektrické energie.

Teplárně v tom pomáhá také nový komplexní systém vedení dat, včetně těch účetních. Dokumenty tedy už nejsou v papírové, ale pouze digitální podobě. To jí umožní se bez problémů vyrovnat také s oznámenými požadavky státní správy a ministerstva financí jako jsou kontrolní hlášení o placení DPH.

Českobudějovická teplárna v letech 2012 – 2015 proinvestovala na 780 milionů Kč, z nichž 640 milionů mířilo do ekologických staveb, především odsíření uhelných kotlů a náhrady parovodních rozvodů horkovodními.  Plných 212 milionů Kč přitom tvořily dotace, které teplárna získala z národních a evropských programů a grantů Evropské investiční banky.

Kontakt pro média: zdenek.zuntych@seznam.cz

###

-teplarnacb-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY