Siemens: rozšíření aplikačního spektra servosystému Sinamics V90

firma: Siemens
11 Února 2016
Strojírenství
Základní servosystém byl rozšířen o 230V měniče a motory s menší osovou výškou a nižším momentem setrvačnosti. Systém je nyní možné spojit s řídicím systémem vyšší úrovně prostřednictvím komunikace Modbus/USS

Praha, 11.2.2016 - (PREKON) - Společnost Siemens rozšířila základní provedení svého servosystému, který obsahuje měnič Sinamics V90 a servomotor Simotics S-1FL6, a tím i možnost jeho použití v mnohem širší řadě aplikací. Kromě známé 400V verze s vyšším momentem setrvačnosti („High Intertia“/HI) jsou nyní součástí základního servosystému i 230V měniče a motory s menší osovou výškou a nižším momentem setrvačnosti („Low Inertia”/LI). Měniče o napětí 230V jsou až o 25 procent menší než 400voltová verze, čímž se ušetří další místo v ovládací skříni. Díky nabídce celkem osmi velikostí měničů a sedmi různých osových výšek s výkonem od 0,05 do 7,0 kW je systém vhodný pro jednofázové a třífázové sítě. Různé osové výšky a rozměry přírub uspokojí nároky asijského trhu. Vzhledem k nižšímu momentu setrvačnosti je možné efektivně a úsporně realizovat celou řadu úkolů souvisejících s řízením pohybu. Pozornost je zde soustředěna především na dynamický pohyb a zpracování, např. při polohování, dopravě a navíjení v mnoha aplikacích.

Náklady uživatelů na provoz stroje dále snižuje nespočet zabudovaných funkcí, jako je např. polohování pomocí sledu impulzů (PTI), spojení USS/Modbus, interní polohovací regulátor (IPos) nebo řízení rychlosti a točivého momentu. Součástí standardního vybavení se stal brzdný rezistor pro zlepšení dynamického výkonu. Servoměnič dále nabízí rychlý vstup sledu impulzů až 1 MHz a s 20bitovým rozlišením podporuje absolutní enkodéry. Tyto funkce zajistí vysokou přesnost rychlého polohování a nízké zvlnění rychlosti. Dosažení vyššího výkonu podporuje rovněž celá řada dalších funkcí, např. třikrát vyšší přetížitelnost servomotoru Simotics S-1FL6 nebo optimálně zkoordinovaná kombinace motoru a měniče v rámci Integrovaného systému pohonů (IDS). Díky použití technologie založené na IDS zvyšuje společnost Siemens produktivitu, energetickou účinnost a spolehlivost ve všech automatizačních prostředích a po celou dobu životního cyklu.

Výhodou systému Sinamics V90 je rovněž jeho jednoduché ovládání a nastavování. Například softwarový nástroj Sinamics V-Assistant, který je možné si stáhnout zdarma, podporuje spouštění, řízení a diagnostiku měniče. Intuitivní navigace v menu nabízí jasný přehled o postupu spouštění. Polakované elektronické moduly systému Sinamics V90 a stupeň krytí IP65 pro motor Simotics S-1FL6 zajišťují rovněž mimořádnou odolnost systému, a to i v obtížných okolních podmínkách. Integrovaná bezpečnostní funkce „Safe Torque Off“ (STO) zabraňuje neočekávanému roztočení motoru, a zvyšuje tak bezpečnost stroje i obsluhy.

Další informace o servosystémech jsou k dispozici na adrese 
www.siemens.com/sinamics a www.siemens.com/simotics

Kontakt pro média: katerina.pistorova@siemens.com

###

-siemens-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY