ZETOR by Pininfarina nejvíce "sexy" traktor

12 Února 2016
Doprava
ZETOR ke konci roku 2015 představil nové designové směřování v podobě konceptu ZETOR by Pininfarina. Designový koncept bude během roku cestovat za zákazníky.

Brno, 12. února 2016 - (PREKON) - ZETOR ke konci roku 2015 představil nové designové směřování v podobě konceptu ZETOR by Pininfarina. Od té doby zpráva o spolupráci s kultovním italským studiem Pininfarina doslova obletěla svět a o traktoru se hovoří jako o nejvíce „sexy“ traktoru, nebo jako o „nejsportovnějším“ zemědělském stroji. Designový koncept bude během roku cestovat za zákazníky.

ZETOR by Pininfarina ztělesňuje designový koncept a směr, který bude v horizontu několika nejbližších let aplikován na modelové řady traktorů ZETOR. Cílem představené vizualizace budoucnosti je poskytnout zákazníkovi moderní, atraktivní a nadčasový design, na který bude právem hrdý.

Již na konci ledna byl k vidění v Polsku na mezinárodní výstavě Polagra Premiery v Poznani. Po skončení veletrhu se model vrátil zpět do Brna, kde byl představen prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi, který navštívil závod ZETOR TRACTORS a.s.

V první polovině února se nový koncept představí i na National Farm Machinery Show v Louisville, v americkém státě Kentucky. I když na výstavě nebude osobně přítomen, američtí farmáři a návštěvníci výstavy se mohou seznámit s projektem a odnést si se sebou vizuály a informace k ZETOR by Pininfarina, ale i k traktorům značky ZETOR. 

„ZETOR by Pininfarina vychází z přání zákazníků. Možnost představit koncept na jednotlivých trzích je pro nás veliká čest. Zároveň tak dáváme i příležitost zákazníkům a veřejnosti se s konceptem osobně seznámit. Nový designový směr se setkává s úspěchem a ohlasem, který je větší, než jsme čekali. Je pro nás zavazující, abychom stroj s tímto designem uvedli na trh co nejdříve. O termínech i o modelové řadě, která bude jako první představena v novém designu, se teprve jedná,“ říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s.

Prezentací ZETOR by Pininfarina v americkém státě Kentucky aktivity nekončí. Nebude-li traktor na cestách, je možné si jej prohlédnout v brněnské ZETOR GALLERY. V této chvíli je jisté, že ZETOR by Pininfarina bude přítomen na výstavě TECHAGRO 2016, která se koná začátkem dubna.

Informace a fotografie designového konceptu zájemci naleznou na nově spuštěných webových stránkách www.zetorbypininfarina.cz. Zjistit zde mohou více o samotném konceptu nebo se seznámit s designovým příběhem. Připravena je rubrika přehledu míst a termínů, kde se ZETOR by Pininfarina bude nacházet. Na stránkách budou zveřejňovány tiskové zprávy a v neposlední řadě je možné si na stránkách stáhnout wallpapery.

Vzhledem k rozšiřování produktového portfolia a plánům rozvoje společnosti, klade ZETOR důraz i na rozšíření dealerů a obchodních partnerů. Pozornost značka věnuje západní Evropě a dalším trhům, kde působí. Mezi aktuální obchodní úspěchy pak patří uzavření kontraktu na dodávku 250 traktorů do Íránu v objemu 135 mil. Kč.

Kontakt pro další informace:

Alexandr Kuchař: akuchar@zetor.com
Šárka Bláhová: sarka.blahova@amic.cz

###

-amic-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY