Doosan Skoda Power dodá svou nejvýkonnější parní turbínu do Jižní Ameriky

15 Února 2016
Energetika
Turbína o výkonu 375 MW spolu s generátorem a příslušenstvím bude instalována nedaleko města Mejillones

Plzeň, 15. února 2016 - (PREKON) - Svoji dosud výkonově největší parní turbínu v Latinské Americe dodá Doosan Škoda Power pro projekt uhelné elektrárny IEM1 (Infraestructura Energética Mejillones) v Chile. Turbína o výkonu 375 MW spolu s generátorem a příslušenstvím bude instalována nedaleko města Mejillones.

EPC dodavatelem celého projektu je jihokorejská společnost SK E&C. Investorem pak chilská elektrárenská společnost E.CL orientovaná převážně na výrobu elektrické energie pro těžební společnosti a další průmyslová odvětví na severu Chile. E.CL je dceřinou společností francouzské skupiny ENGIE (dříve GDF Suez).

Služby pro tohoto významného zákazníka v Chile poskytuje Doosan Škoda Power již více než 20 let.

Parní turbína Škoda je koncipována jako dvoutělesová s kombinovaným vysokotlakým a středotlakým dílem, dvouproudovým nízkotlakým dílem a přihříváním páry. Při její konstrukci byly využity všechny osvědčené moderní konstrukční prvky, včetně vysoce účinného 3D lopatkování a svařovaných rotorů. Turbína musí navíc odolat vysokým seizmickým aktivitám. Její konstrukce proto vychází z již osvědčeného vlastního designu, jehož bezpečnost prokazuje úspěšný provoz podobné instalace v jedné z nejvíce seizmicky aktivních oblastí na severu Chile.

Tímto projektem se celková kapacita parních turbín Škoda instalovaných v Latinské Americe za posledních 15 let zvýší na téměř 2,4 GW.

Uvedení elektrárny EIM1 do provozu je plánováno na polovinu roku 2018. Technologické celky elektrárny, tedy i parní turbína, však budou dodány již do konce roku 2016.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Margit Petříčková, margit.petrickova@doosan.com

###

-doosanskoda-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY