Posuvná zastřešení české společnosti ALUKOV slouží na indických válečných lodích

firma: ALUKOV a.s.
15 Února 2016
Zahraniční zprávy
Česká společnost ALUKOV navrhla, vyrobila a nainstalovala speciální posuvné zastřešení horních palub dvou válečných lodí indického námořnictva

Praha, 15. února 2016 - (PREKON) - Společnost ALUKOV a.s., tradiční český výrobce zastřešení teras, bazénů a vířivých van, je vůbec první společností na světě, která navrhla, vyrobila a nainstalovala posuvné zastřešení na válečnou loď vážící více než 2200 tun. ALUKOV realizoval neobvyklou zakázku indického námořnictva, když na dvou válečných lodích měřících 13 m na šířku a 105 m na délku instaloval zastřešení horní paluby schopné odolat náporu větru silného až 125 km/h.

Realizace speciálního zastřešení horních palub indických hlídkových lodí INS Sumitra a INS Sumedha se uskutečnila u příležitosti konání slavnostní přehlídky indického námořnictva, což je tradice přejatá z Královského námořnictva Velké Británie, která se koná každých pět let a při které prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil kontroluje připravenost svého námořnictva. Zadáním bylo vyrobit a nainstalovat zastřešení pro ochranu čelních představitelů vlády, včetně prezidenta a předsedy vlády, před silným sluncem a případným nepříznivým počasím.

Indické námořnictvo hledalo více než rok výrobce zastřešení, které by dokázalo odolat drsným podmínkám na moři a které by bylo možné nainstalovat v náročném prostředí válečných lodí. Jako jediný z oslovených výrobců byl schopen vyhovět přísným nárokům pouze český výrobce zastřešení, společnost ALUKOV, který již dříve spolupracoval s indickou vládou na dodávce zastřešení při příležitost Oslav dne republiky. Předložený návrh řešení a technologií pro zastřešení lodních palub, včetně vizualizace, přesvědčil zástupce indického námořnictva, kteří svěřili zakázku právě tomuto českému výrobci.

Pro obě válečné hlídkové lodě ALUKOV vyrobil na míru zastřešení CORSO opatřená polykarbonátem se speciálním filtrem, který chrání před silným sluncem. Celá zakázka, od návrhů zastřešení, přes výrobu až po samotnou instalaci, byla kompletně zajištěna týmem ALUKOVu. Po ukotvení zastření na paluby a zapojení motorizovaných posuvů probíhaly po dobu 3 týdnů náročné zátěžové testy, včetně testování odolnosti konstrukce zastřešení při pohybu lodě plnou rychlostí nebo v silném větru. Testování potvrdilo funkčnost a odolnost použitých technologií, a obě lodi včetně zastřešení se mohly stát součástí slavnostního ceremoniálu.

Fotografie a videa zastřešení bitevních lodí kde stažení zde
Vizualizace zastřešení ke stažení zde

Kontakt pro média:  jiri.kroulik@pram.cz; + 420 734 428 603

###

-pram-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY