Dassault Systèmes a DCNS spolupracují na řešení pro námořní obranu

17 Února 2016
Informační technologie
DCNS si vybrala platformu 3DEXPERIENCE, aby odstartovala novou éru navrhování, projektování, konstrukce a průběhu životního cyklu produktů v oblasti řešení pro námořní obranu

PRAHA/VELIZY-VILLACOUBLAY, Francie, 17. února 2016  - (PREKON) - Společnost Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), a společnost DCNS, přední poskytovatel námořních obranných řešení, oznámily vzájemnou spolupráci. DCNS si vybrala platformu 3DEXPERIENCE, aby odstartovala novou éru navrhování, projektování, konstrukce a průběhu životního cyklu produktů v oblasti řešení pro námořní obranu.

DCNS implementuje platformu 3DEXPERIENCE za účelem řízení kompletního životního cyklu svých produktů, které patří nejmodernější ponorky, fregaty, hlídkovací plavidla, letadlové lodě nebo výsadkové lodě LPD. DCNS tak od základu změní svůj provoz - od vzniku návrhů, přes projektování, konstrukci, údržbu až po provozní služby pro zákazníky. Současně zdokonalí jeho efektivitu a konkurenceschopnost v globálním měřítku.

Navrhování a výroba vysoce výkonných námořních obranných řešení vyžaduje bezproblémovou integraci komplexních systémů a infrastruktury jakou jsou jaderné či konvenční pohonné systémy, radary, raketové střely a komunikační materiály. Koncoví uživatelé ve všech oborech musí spoléhat na přesné, podrobné a aktuální informace, aby mohli provádět adekvátní rozhodnutí.

Námořní systémy DCNS jsou oceňované po celém světě díky svým inovativním vlastnostem a mnohoúčelovému využití. Společnost proto musí zvládat vysoce komplikované procesy a integraci na vysoké úrovni, aby mohla svým zákazníkům nabízet nejmodernější nástroje na spolupráci a digitální rozhraní. Díky jediné společné platformě 3DEXPERIENCE společnost DCNS zásadně zvýší svou kapacitu a flexibilitu, a bude moci přinášet konkurenceschopnější a efektivnější řešení.

„Nesmírně významnou konkurenční výhodou je pružnost a svižnost – tedy schopnost nabízet ve správný čas spolehlivé a efektivní odpovědi na požadavky našich klientů a současně zajišťovat integraci špičkových systémů a vysoce funkčních, ekonomicky výhodných řešení,“ uvedl Herve Guillou, předseda představenstva a generální ředitel DCNS. „Spolupráce s Dassault Systèmes a jejich inovativními řešeními pro námořní sektor nám otevírá snadnější cestu k tomu, abychom nyní mohli dosahovat našich ambiciózních cílů.“

„Sektor námořních a pobřežních řešení obecně prochází dynamickými změnami, protože otevřené moře se stává čím dál strategičtějším prostorem. Rozhodnutí DCNS implementovat platformu 3DEXPERIENCE a tím vytvořit virtuální dvojče svých produktů v průběhu celého životního cyklu přinese námořnímu sektoru novou úroveň efektivity,“ doplnil Bernard Charlès, předseda představenstva a generální ředitel Dassault Systèmes.

Kontakty:
Carola von Wendland (Dassault Systèmes)
carola.vonwendland@3ds.com
+49 89 960 948 376

Olga Veselá (Grayling)
olga.vesela@grayling.com
+420 775 708 083

###

-grayling-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY