Safetica získala další investici

29 Února 2016
Zahraniční zprávy
Firma dále expanduje a útočí na pozici středoevropské jedničky v oblasti DLP

Praha, 29. února 2016 - (PREKON) - Brněnská společnost Safetica Technologies, která se specializuje na softwarovou ochranu proti únikům citlivých dat, získala v novém kole financování pod vedením podnikatele Ondřeje Tomka kombinovanou investici v hodnotě 1,5 milionu dolarů. Zcela novým investorem, který se zúčastnil tohoto kola investování, je Ondrej Smolár, spoluzakladatel a předseda představenstva etablované slovenské IT společnosti Soitron. Nové investice mají za cíl především posílit výzkum a vývoj v oblasti IT bezpečnosti a urychlit expanzi na další zahraniční trhy.

Firma v současné době poskytuje bezpečnostní řešení více než 250 klientům z oblasti finančnictví, automobilového průmyslu, subjektům státní správy, ale i špičkových strojírenských firem nebo společností zabývající se petrochemickým průmyslem a logistikou. Safetica se na českém trhu během loňského roku stala jedničkou na poli bezpečnostních řešení a právě získanou investicí chce kromě vývoje produktů podpořit také svou expanzi do role středoevropského leadera v oblasti Data Loss Prevention software.

Ondřej Tomek, který do firmy Safetica od roku 2012 investoval již dvakrát, vedl i současné kolo financování. Tomek je český podnikatel, zakladatel portálu Centrum.cz a nyní investor. Zaměřuje se na investice do rychle rostoucích, zejména technologických společností, v České republice a v Polsku. Investoval do firem jako je Mall.cz, nově pak do polské společnosti Audioteka, dále Shoptet, Skypicker nebo také Exclusive Tours, Coober investment a dalších.

Novým investorem do společnosti Safetica se stal slovenský podnikatel a manažer Ondrej Smolár, ředitel společnosti Soitron, která se specializuje na zavádění nových technologií a inovativních řešení v oblasti IT infrastruktur. „Ondrej Safetice poskytne kromě jiného také cenné know-how letitého manažera a podnikatele z oblasti IT byznysu,“ dodal Petr Žikeš, ředitel Safetica Technologies.

Uplynulý rok byl pro rozvoj Safeticy velmi významný. V květnu oficiálně uvedla nejnovější softwarovou verzi své vlajkové lodi, software Safetica 6. Už předchozí verze se setkala s úspěchem na mezinárodní scéně. Dostala se například do finále prestižní soutěže SC Magazine Awards v kategorii ochrany dat před ztrátou nebo například získala čestné uznání v soutěži Computer Weekly Awards, čímž se stala jedinou českou společností, která uspěla v mezinárodní konkurenci. Safetica 6 přinesla novou generaci zabezpečení podnikových dat a o kvalitě řešení také vypovídá samotná zákaznická spokojenost převyšující 95%. V neposlední řadě byla Safetica také identifikována v analýze společnosti Gartner jako firma nabízející řešení ochrany dat pro každý typ podniku.

Procentuální rozložení podílu ve společnosti Safetica Technologies:

Ondřej Tomek - 49,14%
Jakub Mahdal - 35,91 %
Ing. Ondrej Smolár - 5,19 %
Zaměstnanci a další investoři - 9,76 %

Pro více informací prosím kontaktujte:
Martin Moc, Weber Shandwick, e-mail: mmoc@webershandwick.cz, tel. 724 724 280

###

-webershandwick-

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY