Jablotron na veletrhu AMPER 2017 představuje novinky v oblasti ochrany majetku i zdraví

firma: Jablotron
21 Března 2017
Ostatní

Česká společnost Jablotron, pravidelný vystavovatel na veletrhu AMPER, prezentuje zcela nové i vylepšené výrobky v interaktivním stánku z dílny předního filmového architekta Martina Krejzlíka. Stánek je veřejnosti dostupný od 21. března na Výstavišti Brno v hale P. K vidění jsou například pokojové termostaty, opakovač a posilovač sběrnice, PIR detektory pohybu s 90° foto verifikační kamerou a další novinky z portfolia předního dodavatele bezpečnostních řešení. Chybět nebude ani ukázka vylepšení aplikace MyJABLOTRON nebo nová bezpečnostní služba s názvem Videopatrolace.

„Nový interaktivní stánek, který jsme představili poprvé na veletrhu Security ESSEN v Německu, potvrdil, že volba zkušeného odborníka na produktový design Martina Krejzlíka byla správná. Skvělý vzhled, přehlednost a interaktivní představení produktů láká od začátku veletrhu AMPER 2017 stovky odborníků i technologických nadšenců,“ popisuje nový vzhled stánku Michal Ježek, produktový manažer systémů elektronického zabezpečení ze společnosti Jablotron.

 

   

 

Nové produkty a služby

Velká část prezentace stánku společnosti Jablotron je zaměřena na letošní novinky v bezpečnostním systému JABLOTRON 100, jako například pokojové termostaty JA-110TP (sběrnicová varianta) a JA-150TP (bezdrátová varianta). Oba slouží k zónové regulaci topení v objektech. Vzhledem k napojení na systém JABLOTRON 100 nabízí i možnost automatického přepnutí na ekonomickou teplotu při zajištění objektu nebo blokování topení při otevřeném okně. Díky aplikaci MyJABLOTRON lze navíc teplotu kdykoliv sledovat a regulovat i na dálku.

Další zajímavou novinkou je jednosměrný opakovač JA-150R, který prodlužuje komunikační vzdálenosti a zvyšuje spolehlivost přenosu v rozsáhlých instalacích. Nechybí ani posilovač sběrnice JA-120Z, který slouží i k prodloužení délky vedení a ke galvanickému oddělení sběrnice. Za zmínku pak stojí rovněž PIR detektor pohybu s 90° foto verifikační kamerou JA-120PC. Ten umožňuje prostorovou detekci pohybu osob v interiéru budov včetně vizuálního potvrzení poplachu.

Návštěvníci se na veletrhu dozvědí i o nové bezpečnostní službě s názvem Videopatrolace. Ta nabízí možnost objednat kontrolu objektu pomocí kamer v určitý čas a to buď v režimu online, nebo s kontrolou 30 minutových videozáznamů. Instalované kamery jsou připojeny na Bezpečnostní centrum JABLOTRON (PCO), kde operátoři v domluveném čase kontrolují okolí objektu a v případě mimořádné situace okamžitě reagují a informují jak majitele, tak bezpečnostní složky.

Blíže internetu věcí

Jedním z nejzajímavějších produktů, které společnost v rámci veletrhu představuje, je chytrá mobilní i webová aplikace MyJABLOTRON a její nová vylepšení. Slouží především k online ovládání a monitorování produktů společnosti Jablotron, a to odkudkoliv. Aplikace se ovládá velmi jednoduše a intuitivně díky příjemnému uživatelskému prostředí, které vychází z podoby fyzické klávesnice zabezpečovacího systému v objektu. Prostřednictvím aplikace uživatel může ovládat domovní alarm, autoalarm, nejrůznější spotřebiče, zjišťovat průběh teploty či prohlížet fotografie z detektorů pohybu s kamerou. Zároveň informuje uživatele o všech změnách prostřednictvím notifikací – SMS, e-mailem nebo PUSH zprávou.

Aplikace MyJABLOTRON je velmi dobře hodnocena koncovými uživateli i návštěvníky veletrhu. Zároveň je nedílnou součástí celého bezpečnostního řešení společnosti Jablotron. Jde o první aplikaci k alarmům na světě a v současné době ji používá více než sto tisíc uživatelů.

Zabezpečení vozidel

Součástí stánku je i představení bezpečnostního řešení pro mobilní objekty. Autoalarm Athos od společnosti Jablotron kombinuje imobilizér, zabezpečení vozidla detektory, GSM komunikaci na bezpečnostní centrum a GPS lokalizaci. Majitelé mají navíc dokonalý přehled o svém vozidle prostřednictvím aplikace MyJABLOTRON, přes kterou mohou svůj autoalarm pohodlně ovládat na dálku a naleznou v ní také informace k jízdám či tankování. Návazné služby Bezpečnostního centra JABLOTRON poté zajistí střežení vozu 24 hodin denně s aktivním dohledáním vozidla zásahovou jednotkou v případě krádeže či autonehody.

 

O společnosti Jablotron:

Jablotron je ryze českou skupinou technologických firem s vlastním vývojem i výrobou a tradicí od roku 1990. S důrazem na uživatelský komfort se zaměřuje především na špičkové zabezpečovací systémy včetně navazujících bezpečnostních služeb. Milionům lidí po celém světě tak poskytuje komplexní řešení pro ochranu jejich majetku, zdraví a bezpečí. Jablotron se také jako inovační lídr v oboru zaměřuje na rozvoj cloudových služeb a IoT aplikací.

Skupinu dnes tvoří na dvě desítky firem, zaměstnává 600 lidí a hlavní sídlo má v Jablonci nad Nisou. Největší společností skupiny je JABLOTRON ALARMS a.s., která patří k nejvýznamnějším dodavatelům alarmů v ČR i ve světě. Poskytovatelem bezpečnostních služeb ochrany objektů a osob je společnost JABLOTRON SECURITY a.s. V roce 2016 navíc vznikla NADACE JABLOTRON, která zastřešuje a rozšiřuje probíhající dárcovské a CSR aktivity.

 

Kontaktní osoba:

Zuzana Medlíková, M: +420 606 190 725, E.: zuzana.medlikova@inspiro-solutions.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY