ZETOR vstupuje na ruský trh

17 Května 2017
Auto
Společnost ZETOR TRACTORS a.s. jedná o spolupráci s novým partnerem na dodávku a výrobu traktorů ZETOR v Rusku.

Brno, 16. května 2017 – (PREKON) – Intenzivní jednání o navázání spolupráce probíhají se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) z Vladimirské oblasti v Rusku východně od Moskvy. Předmětem jednání je dodávka komponentů traktorů ZETOR a následná montáž strojů v partnerském závodě. Aktuálně je na cestě do Ruska první zásilka komponentů. Vstup na ruský trh považuje společnost za významný milník v dějinách značky.

Do Ruska poputuje v průběhu letošního roku přes 100 sad komponentů traktorů ZETOR modelové řady FORTERRA 135 v emisním řešení STAGE IIIA. K finální kompletaci strojů dojde až v montážních halách společnosti KEMP. Smontované stroje se následně budou na ruském trhu prodávat pod označením ANT-ZETOR F4135. První traktory se k zákazníkům dostanou ještě v tomto roce. Do budoucna se plánují dodávky traktorových komponentů určených k montáži strojů partnerskou společností v Rusku.

„V poslední dekádě bylo do Ruska vyvezeno několik kusů traktorů ZETOR, vnímáme proto aktuální jednání s novým ruským partnerem jako historický milník značky ZETOR. Od vstupu na ruský trh si slibujeme posílení pozic značky v oblasti se silným potenciálem vybudovat si zde své místo na trhu,“ objasnila Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace ZETOR TRACTORS a.s. Do budoucna se předpokládá možnost dodávek dalších komponentů ruskému partnerovi, s největší pravděpodobností půjde o motory a převodovky, které budou společně s díly společnosti KEMP a lokálních výrobců tvořit základ pro stroje místní výroby.

„V tuto chvíli je na cestě do Ruska první zásilka několika strojů. Následně našemu partnerovi na místě pomůžeme s nastavením výrobních procesů a postupů, aby byla zachována a udržena vysoká kvalita montovaných strojů. Po nějakou dobu tak budou v Rusku působit naši odborníci. Nutno podotknout, že se v žádném případě nejedná o přesun montáže či rozšíření montážních hal společnosti ZETOR TRACTORS a.s. mimo oblast České republiky,“ upřesňuje Margaréta Víghová.

Nový ruský partner ZETORU, společnost KEMP, se specializuje na výrobu hydraulických systémů a komponentů, CNC strojů, pojízdných nakladačů a komponentů určených pro univerzální robotické sestavy. Kromě homologací vyrobených strojů na území Ruska bude KEMP zajišťovat také veškeré obchodní a servisní záležitosti spojené s traktory ANT-ZETOR. Výrobní a montážní haly se vyskytují v městě Kovrov, které leží východně od Moskvy.

Traktory v Rusku naleznou své uplatnění na živočišných či rostlinných farmách, v komunálních službách i ve stavebnictví.

Se vstupem do Ruska pokračuje expanze značky ZETOR na nové trhy. Jen v několika posledních měsících oznámil ZETOR vstup na trhy, jakými jsou Írán, Myanmar, Izrael, Zambie a nově také Rusko. Jednání pokračují i v dalších oblastech Asie a Afriky.

„Strategická odbytiště značky ZETOR se nacházejí v západní Evropě a Severní Americe. Zde usilujeme o posílení našich pozic, což se postupně daří i napříč celkové odbytové krizi zemědělských strojů, která už téměř 3 roky přetrvává. Potenciál však vidíme i na nových trzích, proto nás těší, že zejména na trzích, kde ZETOR historicky působil, vnímají naše stroje stále pozitivně a obchodní partneři jsou nakloněni k hledání cest ke spolupráci,“ dodává Margaréta Víghová.

 

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Vlastníkem společnosti je od roku 2002 slovenská společnost HTC holding a.s. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává okolo 700 lidí. V zahraničí je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR v současné době zahrnuje čtyři modelové řady traktorů (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL), plánuje se rozšíření na šest modelových řad. V roce 2015 představil ZETOR TRACTORS a.s. designový koncept ZETOR by Pininfarina, který bude postupně aplikován na všechny modelové řady. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

 

Podrobnější informace o značce ZETOR a jejích produktech naleznete na:

http://www.zetor.cz

www.zetorbypininfarina.cz

 

Sledujte ZETOR TRACTORS také na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/zetor/?fref=ts

Twitter: https://twitter.com/zetortractors

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/zetor-tractors-a-s-

 

Kontakt pro další informace:

Alexandr Kuchař, ZETOR TRACTORS a.s., mob.: +420 739 327 983, e-mail: akuchar@zetor.com

Šárka Štočková, AMI Communications, mob.: +420 724 518 026, e-mail: sarka.stockova@amic.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY