Rodiny volí praktické a bezpečné vozy, vítězí značka Škoda, následují VW a Ford

firma: AAA Auto
25 Května 2017
Auto
Dle statistik společnosti AAA AUTO má 62 % rodinných aut naftový motor, nejoblíbenějšími barvami jsou šedá, modrá a černá

Praha, 25. května 2017– (PREKON) -– Blížící se období letních dovolených je pro většinu z nás také příhodným časem pro pořízení si lepšího automobilu. Rodiny se vydávají na delší vzdálenosti a chtějí svoje nejdražší bezpečně a pohodlně dovézt do cíle. Největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO již eviduje navýšení prodeje rodinných vozů o téměř 5 % a další nárůst lze očekávat i nadále. Lidé si budou moci rodinné vozy prohlédnout i v rámci dětského dne v AAA AUTO, který na pobočkách proběhne v neděli 28. května.

„Pro každého se s narozením dítěte změní život od základů, a pak i ti nejotrlejší začnou více než na image dbát na bezpečí a praktičnost, obzvláště pak pokud jde o automobily. Proto i u nás prodeje rodinných vozů stabilně rostou, letos oproti loňsku již o téměř pět procent. Očekáváme, že před prázdninami se poptávka díky výběru vozu na dovolenou ještě zvýší,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová a dodala: „S blížícím Dětským dnem jsme se rozhodli zpříjemnit odpoledne i našim zákazníkům a připravili jsme si pro ně a jejich děti na tuto neděli zábavné odpoledne plné her a známých osobností.“ Dětský den se uskuteční tradičně na největší pražské pobočce AAA AUTO na adrese Dopraváků 874/15, a to od 12:00 do 17:00. Na děti se těší herci Václav Vydra, Veronika Žilková a Martin Kraus a také fotbalové hvězdy v čele s Václavem Kadlecem. Připravena bude dětská diskotéka, kreativní dílničky, soutěže, skákací hrad, zmrzlina, grilování, simulátor nárazu i Minikoníci. V sobotu 27. Května od 11:00 do 17:00 je připraven bohatý program i pro malé zákazníky na nově otevřené pobočce v Mladé Boleslavi (Boleslavská 1042, Kosmonosy).

Dle statistik AAA AUTO patří letos mezi nejprodávanější značky Škoda, Volkswagen a Ford. Mezi nejoblíbenější modely pak patří Škoda Octavia a Fabia, dále VW Passat či Ford Mondeo. „Rodiče dbají ve zvýšené míře hlavně na bezpečnost, proto také nejčastěji volí bytelné vozy typu kombi, MPV a SUV. Čím dál tím více hledají ve vozech tzv. ISOFIX, který byl vyvinutý výrobci automobilů pro zvýšení bezpečnosti, a jde ruku v ruce se zvýšenou poptávkou po kvalitních autosedačkách. Roste také obliba zánovních automobilů, které zákazníkům nabízí výraznou úsporu oproti novým automobilům, ale zároveň jistotu jako u nového auta,“ doplnila Topolová. Nejvíce se prodávají modely Škoda Octavia a Fabia, dále Volkswagen Passat nebo Ford Focus a Mondeo. Na 62 % rodinných aut má naftový motor, nejoblíbenějšími barvami jsou šedá, modrá a černá.

 

Nejprodávanější rodinné ojeté vozy za prvních pět měsíců roku 2017:

 

Česká republika

Maďarsko

Polsko

Slovensko

1.

Škoda Octavia

Ford Focus

Ford Focus

Škoda Octavia

2.

Škoda Fabia

Opel Astra

Nissan Qashqai

Škoda Fabia

3.

VW Passat

Ford Mondeo

VW Passat

VW Passat

4.

Ford Mondeo

VW Passat

Kia Sportage

Ford Focus

5.

Ford Focus

Opel Meriva

Škoda Fabia

Kia Sportage

6.

Škoda Yeti

Dacia Duster

Opel Astra

VW Touran

7.

Hyundai i30

Nissan Qashqai

Škoda Octavia

Škoda Superb

8.

VW Touran

Škoda Octavia

Grand Vitara

VW Golf

9.

Škoda Superb

Renault Megane

Audi A4

Nissan Qashqai

10.

Hyundai ix35

Ford Focus C-Max

Ford Mondeo

Opel Astra

 

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 25 let. Provozuje síť více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila přes 1,9 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 63 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže – ePojisteni.cz ligy.

 

 

Kontakt:

Michal Häckl

Group PR Manager

Tel.: 283 068 536

GSM: 603 252 437

E-mail: michal.hackl@aaaauto.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY