Letošní Cat TATRA Roadshow 2017 lámala rekordy! Do pískoven přilákala více než 1200 hostů

05 Června 2017
Auto
Stavební i těžební stroje Cat®, nivelační a měřičské technologie TRIMBLE od společnosti SITECH CZ nebo nákladní vozy TATRA – to vše bylo k vidění na letošní Cat TATRA Roadshow 2017.

Modletice, 5. 6. 2017 - (PREKON) – Stavební i těžební stroje Cat, nivelační a měřičské technologie TRIMBLE od společnosti SITECH CZ nebo nákladní vozy TATRA – to vše bylo k vidění na letošní Cat TATRA Roadshow 2017. Společná předváděcí akce firem Zeppelin CZ, SITECH CZ a TATRA TRUCKS přilákala do pískoven v Poddunajských Biskupcích (Slovensko, 11. května), v Hrušovanech u Brna (18. – 19. 5.) a ve středočeských Ledčicích (25. – 26. 5.) více než 1200 pozvaných hostů.

Kromě tematicky oddělených stanovišť si mohli návštěvníci prohlédnout i závodní dakarský speciál týmu TATRA BUGGYRA RACING, historický dozer Caterpillar nebo veteránské „tatrovky“ z přelomu padesátých a šedesátých let. Součástí roadshow v Hrušovanech a Ledčicích byly oblíbené dovednostní soutěže pro členy Klubu posádek Cat, které byly na programu vždy v sobotu.

Technologie udávají směr…

Koncept letošní akce počítal s možností vyzkoušet si stroje s instalovanými technologiemi přímo v praxi. Za tímto účelem čekalo návštěvníky v areálu pět tematických stanovišť, na kterých je proškolení odborníci seznámili s ekonomickými výhodami jednotlivých řešení. Smyslem bylo ukázat, jakým směrem se bude v následujících letech ubírat vývoj v oblasti stavebních a těžebních strojů. „Nivelační, kontrolní nebo měřičské systémy na strojích Cat, jsou-li správně využívány, zvyšují produktivitu na stavbě a přinášejí jejich majiteli vyšší zisk. Na této akci jsme chtěli lidem z branže na konkrétních případech ukázat, jak snadno se tyto technologie obsluhují a jak rychlé výsledky přinášejí,“ prozradil produktový manažer pro velké stroje Cat, Jiří Petr ze společnosti Zeppelin CZ. Podrobnější informace k jednotlivým stanovištím přinášíme zde:

 

STANOVIŠTĚ 1

Přehled 2D i 3D nivelačních systémů od společnosti SITECH CZ. Od těch nejjednodušších až po ty pokročilé. Technologie byly prezentovány na těchto strojích:

- minirýpadlo Cat® 300.5E s laserovou nivelací

- smykem řízený nakladač Cat® 246C s radlicí typu VPAT

- pásové rýpadlo Cat® 330F LN

- kolové rýpadlo Cat® M315F s naklápěcí lopatou (Rototilt)
 

STANOVIŠTĚ 2

Ukázka přípravy digitálního modelu terénu a jeho nahrání do řídicí jednotky stroje. Modelovými stroji byly dva smykem řízené nakladače Cat® 246D (2x), vybavené radlicí a grejdrem.

 

STANOVIŠTĚ 3

Integrované technologie od výrobce. Stroje jako sehraný tým. Sdílení dat mezi stroji.

Jak funguje „real-time“ komunikace mezi jednotlivými stroji na staveništi bylo předvedeno na dvojici válců Cat® CS44. Dalším modelovým strojem pro integrované technologie byl pásový dozer Cat® D6N XL s integrovanou 3D nivelací, rozrývačem a radlicí typu VPAT.

 

STANOVIŠTĚ 4

Propojená stavba jako trend budoucnosti. Přenos dat mezi stroji na stavbě a projekční kanceláří. Jednoduché úpravy projektů. Významná úspora času a peněz.

Prezentace se odehrávala pomocí dvou obrazovek, na kterých byly simulovány různé modelové situace. Návštěvníci si mohli pomocí joysticku v pohodlí stanu sami zkusit ovládat svůj virtuální stroj, přičemž na monitorech viděli jak pohled zvenku, tak z kabiny stroje. Před stanem byl dále vystaven speciální dron pro snímkování průběhu stavby.

 

STANOVIŠTĚ 5    

Jak materiál co nejefektivněji přepravit v terénu i na silnici? Odpověď dala nová nákladní vozidla TATRA PHOENIX Euro 6. K dynamickým prezentacím a zkušebním jízdám byly k dispozici jednostranné či třístranné sklápěče v provedení 6x6 a 8x8. Kromě těchto vozidel byl k vidění i nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT, kterého se plánuje vyrobit pouze 120 kusů.

 

Stroje Cat v permanenci

Kromě výše zmíněných stanovišť si mohli hosté prohlédnout a vyzkoušet řadu dalších strojů Cat. Magnetem byly dvě novinky v produktovém portfoliu Zeppelin CZ – kolové rýpadlo Cat® M318F a kolový nakladač Cat® 966M XE. Z další vystavené techniky stojí za zmínku zástupce populárních rýpadlo-nakladačů Cat® 432F2, kolový nakladač Cat® 930M nebo minirýpadlo Cat® 308D CR SB. O „provozu“ u strojů promluvil Pavel Škopek, předváděcí technik společnosti Zeppelin CZ, který měl na starost koordinaci posádek: „Naše stroje se během roadshow v podstatě nezastavily. Všem předváděcím technikům bych chtěl tímto poděkovat, s jakým nasazením se našim zákazníkům po celou dobu věnovali.“

„Kdo si hraje, nezlobí“ aneb soutěže Klubu posádek Cat bavily celé rodiny…

Na své si během Cat TATRA Roadshow přišli i členové zájmového sdružení Klub posádek Cat (dále jen „KPC“), pro které společnost Zeppelin CZ připravila dovednostní soutěže na strojích Cat. Ve třech disciplínách změřilo síly celkem 41 soutěžících z řad členů KPC. Letošní ročník zpestřila nová soutěžní disciplína v hodu balonem do koše pomocí kompaktního kolového nakladače Cat® 906H. Čas v této disciplíně si mohl soutěžící vylepšit hodem do koše z ruky, ke kterému mohl nominovat také někoho ze svých blízkých. Časy z jednotlivých disciplín se sčítaly a vítězové z obou zastávek se automaticky kvalifikovali na mistrovství Evropy v ovládání strojů Cat, které příští rok pořádá Zeppelin Fahrerclub v Německu. Letošními vítězi soutěže KPC se stali Tomáš Fikar (Hrušovany; celkový čas 6:16) a Radim Fucyman (Ledčice; celkový čas: 6:10).

Závěrem

"Rekordní účast a velký zájem o vystavené stroje i technologie svědčí o tom, že sázka na vlastní show pod širým nebem byla správná. Chtěl bych tímto poděkovat našim partnerům, společnosti SITECH CZ a TATRA TRUCKS, že se spolu s námi podíleli na této jedinečné akci, díky které jsme mohli našim zákazníkům v přátelské atmosféře ukázat, co všechno naše stroje umí,“ zhodnotil letošní roadshow generální ředitel společnosti Zeppelin CZ, Stanislav Chládek.

 

Dodatečné informace:

O společnosti Zeppelin CZ s.r.o.

Společnost Zeppelin CZ s.r.o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlních strojů a zařízení výrobce Caterpillar v České republice. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá také půjčováním strojů a zařízení - autorizovaná půjčovna The Cat Rental Store má pobočky na 13 místech České republiky. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zajišťuje zákazníkům komplexní finanční servis, spojený s nákupem strojů a služeb.

Zeppelin CZ s. r.o. je součástí nadnárodního koncernu ZEPPELIN GmbH, který provozuje 190 poboček po celém světě. Globální aktivity koncernu spadají pod šest „strategických obchodních jednotek“ (SBU = Strategic Business Unit); na území České republiky provozuje Zeppelin CZ tři tyto SBU jednotky: Stavební stroje EU, Energetické systémy a Půjčovna strojů (The Cat Rental Store).

 

Pro další informace kontaktujte:

Michaela Hanzlíková

manažerka marketingu a komunikace

tel.: +420 602 620 681

michaela.hanzlikova@zeppelin.com

 

Jan Rybář
specialista marketingové komunikace
tel.: +420 606 075 769
jan.rybar@zeppelin.com

www.zeppelin.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY