Maďarský a český ministr zemědělství navštívili ZETOR

09 Června 2017
Auto
Sándor Fazekas, ministr zemědělství Maďarska a Marian Jurečka, ministr zemědělství ČR zavítali do společnosti ZETOR TRACTORS.

Brno, 8. 6. 2017 - (PREKON) – Sándor Fazekas, ministr zemědělství Maďarska a Marian Jurečka, ministr zemědělství ČR zavítali do společnosti ZETOR TRACTORS. Návštěva proběhla u příležitosti pracovní cesty maďarského ministra do České republiky. Oba členové vlády si prohlédli výrobní část společnosti, seznámili se s modernizovanými technickými dílnami výzkumu a vývoje a krátce navštívili i ZETOR GALLERY.

Maďarsko patří mezi důležité trhy značky ZETOR a dlouhodobě mu zde patří přední pozice v prodejích. V posledních třech letech se brněnský výrobce řadil vždy mezi pět nejprodávanějších značek na trhu.

„V Maďarsku jsme v roce 2016 zaznamenali pokles poptávky po traktorech. Celkové prodeje na trhu se propadly o 13 %, což se promítlo i do výsledků značky ZETOR v této oblasti. Využili jsme příležitosti setkání s panem ministrem Fazekasem a panem ministrem Jurečkou a seznámili je s naší pozicí na trhu,“ říká Robert Todt, obchodní a marketingový ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

„Jsem rád, že svého maďarského kolegu mohu seznámit s tím, co naše země dělá a nabízí v oblasti zemědělství, potravinářství, ale i zemědělské techniky. Některé naše produkty mají dlouholetou tradici. K nim patří například i traktory ZETOR, které díky své vynikající kvalitě a spolehlivosti mají dobré jméno a je o ně zájem i v zahraničí,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Hosté se během návštěvy seznámili nejen s montážní linkou, logistickým centrem a expediční plochou, ale také se zmodernizovanými technickými dílnami, které slouží pro výzkum a vývoj. Návštěvníci si prohlédli i mrazící komoru, která slouží k testování traktorů a motorů v extrémních teplotních podmínkách, nebo ZETOR GALLERY.

ZETOR TRACTORS a.s. do Maďarska vyváží až 200 traktorů ročně a jeho tržní podíl se stabilně pohybuje mezi 8–10 % ve výkonnostním segmentu traktorů 50–170 koní. Maďarští zákazníci dávají přednost modelovým řadám PROXIMA a FORTERRA. U strojů oceňují univerzálnost, odolnost a fakt, že je lze využít jak pro rostlinnou, tak živočišnou výrobu. Traktory jsou ceněny také pro jejich nízkou spotřebu a ideální poměr síly a ceny strojů.

ZETOR TRACTORS a.s. přijímá řadu zahraničních návštěv z celého světa. Mezi hosty bývají zástupci vlád i diplomaté. Kromě maďarského ministra zemědělství Sándora Fazekase navštívili v minulosti společnost i další politické osobnosti. Nedávno to byla britská velvyslankyně Jan Thompson, v loňském roce pak velvyslanec Slovenska pro Českou republiku Petr Weiss nebo slovinský ministr zemědělství Dejan Židan. Z české politické scény do ZETORU zavítali prezident ČR Miloš Zeman nebo předseda vlády Bohuslav Sobotka.

 

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Vlastníkem společnosti je od roku 2002 slovenská společnost HTC holding a.s. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává okolo 700 lidí. V zahraničí je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR v současné době zahrnuje čtyři modelové řady traktorů (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL), plánuje se rozšíření na šest modelových řad. V roce 2015 představil ZETOR TRACTORS a.s. designový koncept ZETOR by Pininfarina, který bude postupně aplikován na všechny modelové řady. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

Podrobnější informace o značce ZETOR a jejích produktech naleznete na:

http://www.zetor.cz

www.zetorbypininfarina.cz

 

Sledujte ZETOR TRACTORS také na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/zetor/?fref=ts

Twitter: https://twitter.com/zetortractors

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/zetor-tractors-a-s-

 

Kontakt pro další informace:

Alexandr Kuchař, ZETOR TRACTORS a.s., mob.: +420 739 327 983, e-mail: akuchar@zetor.com

Šárka Štočková, AMI Communications, mob.: +420 724 518 026, e-mail: sarka.stockova@amic.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY