ZETOR vystavuje na Royal Highland Show ve Skotsku

21 Června 2017
Auto
ZETOR představí nejnovější řady traktorů během čtyřdenního veletrhu Royal Highland Show konaného ve skotském Edinburgu.

Praha, 21.6.2017 - (PREKON) – ZETOR představí nejnovější řady traktorů během čtyřdenního veletrhu Royal Highland Show konaného ve skotském Edinburgu. Během výstavy budou mít návštěvníci příležitost si prohlédnout nový MAJOR HS a modelové řady PROXIMA a FORTERRA v emisních řešeních STAGE IV.

Na stánku představíme šest traktorů v rámci modelových řad MAJOR, PROXIMA a FORTERRA. Hlavní hvězdou bude MAJOR HS, který britskou premiéru zažil již počátkem roku na veletrhu LAMMA. Letošní novinka z produkce značky se vyznačuje čtyřválcovým motorem o obsahem 2,9 litru a výkonem 76 koní. Převodovka umožňuje obsluze stroje řadit 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad. Traktor je vybaven dvoustupňovým násobičem kroutícího momentu (PowerShift) a elektrohydraulickým reverzorem (PowerShuttle), což umožňuje plynulou změnu směru i při zatížení,“ říká Rob Dunk, obchodní manažer ZETOR UK Limited.

Nový MAJOR HS najde své uplatnění v živočišné výrobě, zemědělství, ale také v komunálních službách. Je určen pro zákazníky, kteří v dané traktorové kategorii hledají vysoký komfort, vynikající ergonomii a jednoduché řešení. Společně s letošní novinkou budou na stánku představovány vylepšené traktory modelových řad PROXIMA a FORTERRA s emisním řešením STAGE IV.

PROXIMA je univerzální, spolehlivý a robustní traktor s výkonem v rozmezí od 80 do 120 koní. Stroje splňuji náročné požadavky zákazníků v rámci zemědělských a chovatelských činností, ale lze je využít i v lesnictví či v komunálních službách. Jednotlivé modely nabízejí řadu variant převodovek, takže si zákazník vybere typ, který mu nejvíce vyhovuje,“ říká Rob Dunk a doplňuje: „Oproti tomu modelová řada FORTERRA vyniká zejména v oblasti síly a robustnosti. S výkony v rozmezí od 100 do 150 koní stroje úspěšně zvládnou těžké a složité kultivační práce, zejména díky vyšší specifikaci modelu HD jsou tyto práce jednodušší. Model HD je vlajkovou lodí značky ZETOR a je ideální alternativou šestiválcovým traktorům. Tento typ stroje nabízí robustní tělo, odpruženou přední nápravu, samostatné zavěšení kabiny a multifunkční ovládací panel.“

Značka ZETOR zve zemědělce i své příznivce k návštěvě Royal Highland Show a stánku značky v Edinburgu (R-257), kde se kromě traktorů a nabídky v rámci ZETOR SYSTEM mohou seznámit i s výhodnými cenovými nabídkami pro nákup nových strojů.

„Britský trh patří mezi přední evropské trhy v rámci prodeje zemědělské techniky. Ročně se zde prodá přes 13 tisíc strojů. ZETOR v Británii působí přes 50 let a za tu dobu do země vyvezl přes 37 000 traktorů. V oblasti působí dceřiná společnost ZETOR UK, což svědčí o důležitosti trhu pro značku. Do Velké Británie vyvážíme až 200 traktorů ročně, přičemž největší zájem je o modelovou řadu PROXIMA, tak jak se britské zemědělství vyznačuje zejména živočišnou výrobou, kde PROXIMA nachází nejširší uplatnění,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku obchodu a marketingu v ZETOR TRACTORS a.s.

 

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Vlastníkem společnosti je od roku 2002 slovenská společnost HTC holding a.s. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává okolo 700 lidí. V zahraničí je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR v současné době zahrnuje čtyři modelové řady traktorů (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL), plánuje se rozšíření na šest modelových řad. V roce 2015 představil ZETOR TRACTORS a.s. designový koncept ZETOR by Pininfarina, který bude postupně aplikován na všechny modelové řady. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY