Golden Gate CZ za pololetí prodala zlato a stříbro za 756 milionů

14 Července 2017
Finance
Tržby lídra českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnosti Golden Gate CZ dosáhly v prvním pololetí roku 2017 756 milionu korun. Loni utržil 529,1 milionu, což představuje meziroční nárůst 43 procent. Zároveň eviduje čtyřprocentní nárůst počtu uzavřených smluv.

Praha, 13. července 2017 – (PREKON) – Celkem společnost letos prodala 638 kilogramů investičního zlata a 4 131 kilogramů stříbra, oproti loňsku prodej zlata vzrostl o 44 procent a stříbra o 41,5 procenta.

Zisk společnosti před zdaněním dosáhl 11,1 milionu Kč. Objem cílových částek spořících smluv již dosahuje 8,7 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o 1,3 miliardy korun.

„Od ledna 2017 cena zlata vzrostla zhruba o 60 dolarů za unci. V poslední době ji nejvíce ovlivňoval kurz dolaru, referendum o odchodu Britů z EU nebo volba amerického prezidenta. Zájem o zlato po britském referendu o odchodu z EU roste v celé Evropě,“ říká předseda představenstva Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

V posledních dnech či týdnech naopak mírně klesá cena zlata a stříbra vyjádřená v korunách. Důvodem je posilování české měny a oslabování amerického dolaru. Vliv má také uklidnění politické situace v Evropě po několika klíčových volbách. Investoři proto nyní využívají příležitosti a nakupují fyzické zlato a stříbro za příznivé ceny. Rok 2017 označují rokem velkých příležitostí.

„Mnozí lidé chtějí investovat do zlata či stříbra, ale bojí se, že nakoupí v nevhodnou chvíli za příliš vysokou cenu. Zkušenosti i statistické výzkumy ukazují, že pokusy o podobné načasování vedou v průměru k horším výsledkům než strategie pravidelného spoření. Díky němu jde cenu průměrovat a nakupovat velmi efektivně,“ říká Vladimír Brůna.

Spoření do zlata jde v posledních letech přirovnat k začátkům stavebního spoření. Spořicí programy začínají už od 500 Kč za měsíc, lidé si však loni spořili průměrně 1500 až 2000 Kč měsíčně. Nejprodávanějším investičním produktem je stabilně zlatá unce o velikosti 31,103 gramů v hodnotě přes 30 tisíc korun.

Investice do fyzického zlata nabírají na popularitě i ve světě. Například lidé ve Velké Británii reagovali na výsledky parlamentních voleb tak, jako po hlasování o brexitu a více nakupovali zlato. Poptávka po zlatě bezprostředně po volbách proto v Británii narostla o 87 procent. Lidé se zlatem jistí pro případný pokles hodnoty měny či je berou jako pojištění majetku v období nestability.

Zlato v poslední době nakupují také slavní američtí miliardáři. Chtějí se tak chránit před experimenty centrálních bank s nízkými úroky tištěním peněz. Nejznámějším je asi Lord Jacob Rothschild, který nedávno přehodnotil složení portfolia rodinné společnosti a navýšil objem zlata na úkor akcií a národních měn. Vidí v něm tedy skvělou investiční příležitost do příštích let.

 

Kontakt:

Renata Gurellová

E: renata.gurellova@goldengate.cz

T: 774 677 935

 

O společnosti GOLDEN GATE CZ a.s.

Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. byla založena s cílem učinit investici do fyzického zlata a stříbra dostupnou široké veřejnosti. V současné době je GOLDEN GATE CZ a.s. lídrem na trhu spoření do fyzického zlata a stříbra
v ČR. Svým klientům nabízí širokou škálu spořicích programů již od 500 Kč měsíčně, včetně spoření na důchod, spoření pro děti a spoření k zajištění hypotečního úvěru. K 30. 6. 2017 přesáhla celková výše cílových částek spoření uzavřených klienty společnosti částku 8,7 miliardy Kč.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY