Zaměstnanci KERN-LIEBERS CR dostali přidáno

20 Července 2017
Strojírenství
Zaměstnanci českobudějovické strojírenské společnosti Kern-Liebers CR dostali začátkem července přidáno.

18. července 2017 – (PREKON) – Nárůst mezd v průměru o pět procent, který jim garantuje nově uzavřená kolektivní smlouva, na jejímž obsahu se shodli odboráři s vedením firmy, pocítí všichni už v srpnovém výplatním termínu.

„Po oboustranně seriózně vedených jednáních jsme nalezli kompromis, jehož výsledkem je navýšení základních měsíčních mezd všech zaměstnanců o 4,2 procenta. Při zachování stávajícího systému 13. a 14. mezd dochází v průběhu roku k dalšímu navyšování odměn u jednotlivých zaměstnanců formou náhrad vypočítávaných z průměrného výdělku, například za dovolenou, práci přesčas, v noci a podobně o přibližně jedno procento,“ uvedl předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO při Kern-Liebers CR a jihočeský zmocněnec OS KOVO Jan Švec.

Nová kolektivní smlouva, která zachovává všechny dříve sjednané benefity poskytované zaměstnavatelem nad rámec zákona, je podepsána pro období od 1. července 2017 do 30. června 2018.

Zástupci zaměstnanců jsou s výsledkem jednání spokojeni. „Mzdový nárůst je sjednán na úrovni lepšího průměru a současně odráží reálné možnosti zaměstnavatele. Kolektivní smlouva navíc zaměstnancům zaručuje celou řadu významných benefitů,“ poznamenal Švec.

Mezi garantované výhody zaměstnanců Kern-Liebers CR patří například pět týdnů dovolené, 13. a 14. mzda (před dovolenou a Vánocemi) ve výši 100 procent průměrné mzdy, 37,5 - hodinová týdenní pracovní doba ve všech směnných provozech, příspěvek na závodní stravování ve vlastní jídelně, dynamicky odstupňované odměny při odchodu do důchodu, příspěvek na penzijní připojištění, odměna za odpracování plného fondu pracovní doby v každém měsíci, u řady profesí flexibilní pracovní doba.

„Mezi výhody, které poskytujeme našim téměř 500 zaměstnancům, určitě patří také každoroční pravidelné zvyšování mezd i mimořádné odměny,“ konstatoval jednatel společnosti Kern-Liebers CR Jaroslav Kopp. Přesně před rokem firma navyšovala tarifní mzdy všech zaměstnanců o 3,2 procenta, letos v dubnu například vyplatila všem, kteří splňovali podmínky plnění pracovní doby, mimořádnou jednorázovou odměnu ve výši pěti tisíc korun jako podíl na zisku společnosti.

Celkové loňské tržby Kern-Liebers CR, významného dodavatele komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl, dosáhly přibližně 1,2 miliardy korun. Společnost v květnu otevřela ve svém českobudějovickém výrobním závodu novou halu, čímž rozšířila své prostory na 19 tisíc metrů čtverečních. Celková plánovaná investice do rozšíření dosáhne včetně technologického vybavení přibližně půl miliardy korun.

Dveře do Kern-Liebers CR mají v současné době otevřené především nástrojaři, lisaři, zámečníci, seřizovači, obráběči, mechatronici a podobné profese. „Šanci mají i méně či jinak kvalifikovaní lidé, kterým jsme schopni v rámci vnitropodnikového systému vzdělávání nabídnout rekvalifikaci a zaučení při zaměstnání,“ zdůraznil Kopp.

 

Odborový svaz KOVO působí v současné době v 60 strojírenských podnicích na jihu Čech.

V regionu má více než pět tisíc členů, což představuje přibližně 24 procent všech zaměstnanců těchto firem. V rámci kolektivního vyjednávání, jehož cílem je dosažení příznivých mzdových, pracovních a sociálních podmínek pro své členy, však KOVO zastupuje všechny zaměstnance.

Mezi firmy, kde působí OS KOVO, patří například Jihostroj Velešín, ČZ Strakonice, Robert Bosch České Budějovice, ZVVZ Milevsko, Motor Jikov České Budějovice, Groz-Beckert ČR, Kern-Liebers CR, Reinfurt Prachatice, Klima CZ Prachatice, Dura Automotive Blatná, Schneider Electric Písek a další.

 

Společnost KERN-LIEBERS CR spol. s r.o. byla založena v roce 1994 jako součást mezinárodní skupiny společností Hugo Kern & Liebers GmbH & Co. KG se sídlem v Německu. Vyrábí široké spektrum strojních součástí a montážních skupin především pro automobilový, textilní a spotřební průmysl. Ve svém českobudějovickém provozu společnost zaměstnává bezmála 500 lidí. Její loňské celkové tržby dosáhly 1,2 miliardy korun.

Výrobkové portfolio zahrnuje pružinové mechanismy, přesně stříhané a lisované díly, včetně jejich precizní konečné úpravy obráběním. Firma disponuje i nejmodernějšími technologiemi pro tepelné zpracování kovů. Výrobky KERN-LIEBERS najdete v převodovkách, brzdových systémech i motorech automobilů, v elektrickém a pneumatickém nářadí, ale také například v samonavíjecích mechanismech pro kabely, hadice nebo ve vodítkách pro psy.

O pozici firmy ve světové konkurenci vypovídá i fakt, že více než polovina světové produkce osobních automobilů je vybavena bezpečnostními pásy, do kterých dodala pružinu některá z firem skupiny KERN-LIEBERS.

_________________________________________________________________________________

 

Jan Švec, zmocněnec Krajského sdružení Odborového svazu KOVO Jihočeského kraje a předseda Základní organizace OS KOVO Groz-Beckert Czech s.r.o. České Budějovice

mobil.: +420 602 351 008

tel.: +420 387 016 255

e-mail: svec.jan@volny.cz, oskovocb@cmkos.cz

 

Ing. Jaroslav Kopp, jednatel KERN-LIEBERS CR spol. s r.o.
e-mail: jaroslav.kopp@kern-liebers.cz
mobil: +420 602 443 703

tel.: +420 389 608 012 
www.kern-liebers.cz

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY