Altron pro Kooperativu implementoval pilotní projekt SmartRack

firma: ALTRON, a.s.
25 Července 2017
Informační technologie
Altron předal do provozu pilotní projekt mikrodatového centra jednomu z nejvýznamnějších pojišťovacích hráčů na českém trhu – společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., člen skupiny Vienna Insurance Group.

Praha 20. července 2017 – (PREKON) – Projekt je součástí strategického rozvoje regionálních agentur, které si kladou za cíl přibližovat se svým zákazníkům, a u kterého má IT tým za úkol efektivně zajišťovat provoz klíčových aplikací pro podporu obchodních jednotek.

Řešení s názvem Altron SmartRack Advanced představuje unikátní koncept robustního racku vlastního designu, s přímým chlazením (DX), zálohovaným napájením, chytrým řízením, monitoringem a standardními prvky fyzické bezpečnosti. SmartRack, vyvinutý Altronem, umožňuje instalaci ICT technologií až do příkonu 6 kW.

„Velmi si vážíme inovativního přístupu společnosti Kooperativa, která si vybrala naše mikrodatové centrum na bázi SmartRack jako důležitý prvek, který má zajistit standardizované, rychle nasaditelné, vysoce spolehlivé a bezpečné prostředí pro provoz jejich ICT infrastruktury. Řešení, které jsme vyvinuli jako odpověď na cloudové trendy. Úspěšně jsme ho implementovali u řady zahraničních projektů zákazníkům, kteří hledají alternativu ke klasické serverovně, přičemž kladou důraz na kombinaci aspektů, jako jsou rychlost dodání, kvalita, perfektní škálovatelnost, vysoká dostupnost, spolehlivost a v neposlední řadě fyzická bezpečnost,“ uvedl Miloš Macúch, partner působící ve společnosti Altron. „SmartRack představuje řešení, které v porovnání s náklady a časem potřebným na vybudování klasické malé serverovny nabízí rychlejší „time to market“, nižší pořizovací a provozní náklady, a abychom podpořili požadavky klienty vyžadující flexibilitu, nabízíme naše řešení i formou služby,“ dodal Macúch.

„Se společností Altron spolupracujeme v oblasti datových center a monitoringu řadu let. Proto, když jsme začali řešit stěhování firmy do nových prostor, využití SmartRacku jsme vyhodnotili jako nejefektivnější a nejrychleji realizovatelné řešení,“ uvedl Miloš Dyntar, Head of IT Operations ve společnosti Kooperativa pojišťovna.

Altron SmartRack je plně integrovaný systém mikro datového centra na půdorysu jednoho datového racku, kompletně vyvinutý Altronem v České republice. Přidanou hodnotu představuje zejména rychlost dodání, osvědčená kvalita řešení a spolehlivost servisní podpory, integrace do našeho systému dálkového monitoringu datových center a na trhu unikátní systém Smart Management Unit s pokročilým řízením distribuce elektrické energie a dvojitým nezávislým napájením ICT technologií.

 

Kontakty pro média:

Pavel Gregor

PR manažer

Tel.: +420 775 196 669

E-mail: pavel.gregor@gmail.com

Ing. Jan Rezek
Marketing Director − Altron Group
Tel.: +420 261 309 111
E-mail: jan.rezek@altron.net

 

O skupině Altron

Společnost Altron působí na českém trhu od roku 1991. Původní portfolio zaměřené na prodej a servis záložních zdrojů a výstavbu datových center bylo v průběhu doby postupně rozšiřováno spolu s expanzí společnosti na další evropské i mimoevropské trhy a v současnosti má společnost ucelenou nabídku služeb a řešení v oblasti infrastruktury datových center včetně mobilních DC, mikrodatových center, konzultačních služeb a komplexní správy datových center. Díky více než 2 000 instalacím datových center s rozlohou přes 1 000 000 m2 ve dvaceti zemích světa a profesionálnímu týmu 250 kvalifikovaných a plně certifikovaných profesionálů je Altron spolehlivým partnerem firemních zákazníků od telekomunikací, přes výrobu a služby až po instituce veřejné správy.

Altron také poskytuje zákazníkům profesionální ICT řešení a služby, jako jsou systémová integrace, cloudová řešení, firemní mobilita, vývoj aplikací na zakázku, implementace a provoz podnikového softwaru a byznys aplikací včetně moderních řešení z oblasti internetu věcí, infrastruktury pro chytrá města a zpracování velkých objemů dat.

Altron je rovněž aktivní v rámci společenské odpovědnosti a je držitelem řady standardů a certifikací, jako je ISO 14001:2004, ISO 20000: 2005, ISO 27001:2005, ISO 18001:2007 a ISO 9001:2008. Společnost je členem organizací U. S. Green Building Council a disponuje odborníky s mezinárodními certifikacemi, jako jsou Uptime Institute Accredited Tier Designer a Specialist.

Více informací o nabídce služeb a řešení na www.altron.net.

Sledujte nás na Twitteru: @Altron_Group

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY