Samsung Electronics rozšiřuje své aktivity zaměřené na vývoj technologií pro autonomní řízení

18 Září 2017
Auto
Společnost Samsung vytvořila fond v hodnotě 300 milionů USD, který naváže na řadu předchozích investic na podporu začínajících firem a technologií v oblasti automobilového průmyslu.

Praha, 18. září 2017 – (PREKON) – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., založila Automobilový inovační fond (Samsung Automotive Innovation Fund) v hodnotě 300 mil. dolarů, který se zaměřuje výlučně na inovace v automobilovém průmyslu. Samsung Automotive Innovation Fund se bude věnovat vývoji tzv. připojených automobilů a technologií autonomního řízení včetně vývoje inteligentních senzorů, strojového vidění, systémů umělé inteligence, vysoce výkonných výpočetních systémů, řešení v oblasti konektivity, bezpečnostních řešení odpovídajících požadavkům automobilového průmyslu či technologií pro zajištění bezpečnosti a soukromí.

Kromě výše zmíněného fondu založila také společnost HARMAN, kterou Samsung počátkem letošního roku odkoupil, novou strategickou obchodní jednotku pro autonomní řízení a systémy ADAS. Tato jednotka se v rámci společnosti HARMAN stane součástí divize Connected Car a společně s týmem Smart Machines zaměřujícím se na vývoj inteligentních strojů a působícím v rámci Strategického a inovačního centra Samsung (SSIC – Samsung Strategy and Innovation Center) bude pracovat na vývoji klíčových technologií pro bezpečnější a inteligentnější připojené automobily. V týmu Smart Machines působí špičkoví odborníci, kteří se soustředí na vývoj nové generace mobilních řešení určených pro automobilový průmysl.

„Jsme nadšeni, že v dnešní době, kdy automobilový průmysl prochází zásadními změnami, můžeme sehrát vedoucí úlohu při podpoře a utváření budoucnosti, jež přinese chytřejší připojené automobily,“ uvedl Young Sohn, prezident a hlavní stratég společnosti Samsung Electronics a předseda představenstva společnosti HARMAN. „Založení strategické obchodní jednotky pro autonomní vozidla a systémy ADAS, jakož i založení automobilového fondu jsou výrazem odhodlání společnosti Samsung zaměřovat se na otevřené inovace a spolupráci. Ve spolupráci s OEM výrobci a začínajícími firmami bude naší snahou zajistit, aby užívání automobilů bylo pro řidiče i spolujezdce bezpečnější, pohodlnější a příjemnější.“

Podle údajů Světové zdravotnické organizace se automobilové nehody celosvětově řadí mezi deset nejčastějších příčin úmrtí.[1] Jenom ve Spojených státech samotných dochází podle nejnovějších údajů každoročně k více než 35 000 smrtelným nehodám.[i] Cílem společnosti Samsung v oblasti automobilového průmyslu je snížit nehodovost zavedením nových technologií od senzorů po řešení pro zpracování dat, které přispějí k zajištění větší bezpečnosti automobilového provozu a zároveň k většímu pohodlí na cestách.

V souvislosti s rostoucí poptávkou po integrovaných řešeních, zejména po systémech autonomního řízení, se společnosti Samsung a HARMAN zaměří na společný vývoj nových technických řešení, vysoce výkonných výpočetních systémů, senzorů, algoritmů, systémů umělé inteligence a dále také na vývoj řešení v oblasti konektivity a cloudových řešení, která umožní praktické nasazení pokročilých asistenčních systémů (ADAS) a systémů autonomního řízení.

„Již v současné době existuje po systémech ADAS velká poptávka a lze očekávat, že s dalším rozvojem technologií pro připojené automobily a autonomní řízení tato poptávka i nadále poroste,“ uvedl Dinesh Paliwal, prezident a generální ředitel společnosti HARMAN. „Nově založená strategická obchodní jednotka je dokladem odhodlání společností Samsung a HARMAN na tyto výzvy reagovat – naším cílem je stát se předním partnerem poskytujícím propojené a integrované technologie. Odráží také neuvěřitelnou sílu, jakou spojení společností Samsung a HARMAN nabízí, protože umožní našim OEM zákazníkům nabídnout spojení velikosti a zdrojů dostupných společnosti Samsung s důkladnými znalostmi společnosti HARMAN v oblasti automobilového průmyslu a síťových řešení. Společně udáváme směr, kterým se bude v budoucnu ubírat automobilový průmysl.“

Do funkce senior viceprezidenta nové strategické obchodní jednotky HARMAN byl jmenován John Absmeier, veterán s dlouholetými zkušenostmi v oboru, který zároveň nadále zůstává v pozici viceprezidenta týmu Smart Machines, působícího při SSIC. V čele obou organizací zajistí John Absmeier jejich hladkou vzájemnou spolupráci, která umožní uvést řešení v oblasti autonomního řízení a systémů ADAS na trh.

První strategickou investicí fondu Samsung Automotive Innovation Fund bude investice do firmy TTTech, která je přední společností zaměřující se na vývoj funkční bezpečnosti, deterministických sítí, systémů pro zpracování dat v reálném čase a komplexní integraci softwarových řešení pro systémy ADAS a platformy automatizovaného řízení. Předchozí investice společnosti Samsung realizované v rámci již existujících investičních fondů zahrnovaly investice do začínajících firem zaměřujících se na automobilový průmysl včetně společností AImotive a Renovo, zabývajících se vývojem systémů automatizovaného řízení, společností Quanergy, TetraVue a Oculii, zaměřujících se na vývoj senzorů, společností Autotalks a Valens, vyvíjejících řešení v oblasti konektivity a společnosti Graphcore, specializující se na vývoj vysoce výkonných výpočetních systémů.

K dnešnímu dni získala společnost Samsung povolení pro silniční testování vyvíjeného softwaru a hardwaru pro systémy autonomního řízení v Jižní Koreji a Kalifornii. Společnost Samsung neplánuje vlastní výrobu automobilů a namísto toho se hodlá i nadále soustřeďovat na spolupráci s výrobci automobilů a dalšími firmami zaměřujícími se na řešení v oblasti mobility s cílem vyvinout novou generaci inovací určených pro automobilový průmysl.

 

O společnosti HARMAN

Společnost HARMAN (harman.com) se zabývá vývojem a výrobou propojených produktů a řešení určených pro výrobce automobilů, spotřebitele a firmy po celém světě včetně propojených systémů určených pro automobily, audiovizuálních systémů, řešení pro průmyslovou automatizaci a služeb podporujících rozvoj tzv. internetu věcí. Společnost HARMAN, jejíž portfolio zahrnuje uznávané značky jako AKG®, Harman Kardon®, Infinity®, JBL®, Lexicon®, Mark Levinson® a Revel®, má vysoké renomé u audiofilů, hudebníků i provozovatelů zábavních zařízení po celém světě. V současné době jezdí po silnicích více než 50 milionů automobilů vybavených audiosystémy a infotainmentovými systémy značky HARMAN. Její softwarové služby využívají miliardy mobilních zařízení, která jsou připojena, integrována a zabezpečena napříč všemi platformami bez ohledu na to, zda se jedná o zařízení používaná doma či v zaměstnání, v automobilu či na mobilním zařízení. HARMAN celkově zaměstnává přibližně 30 000 pracovníků v provozech v Severní i Jižní Americe, Evropě a Asii. V březnu 2017 získala společnost Samsung Electronics Co., Ltd., 100% vlastnický podíl ve společnosti HARMAN, která se stala její dceřinou společností.

 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.

 

 


[1] http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs310/enhttps://crashstats.nhtsa.dot.gov/Api/Public/ViewPublication/812348

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY