3M na MSV v Brně odmění nejlepší brusiče

19 Září 2017
Ostatní
Prach, jiskry a hluk. Někdo si takové pracovní prostředí nedovede představit, ale pro brusiče představuje denní rutinu.

Praha, 19. září 2017 - (PREKON) - Náročnost tohoto povolání si uvědomuje i technologická společnost 3M, která se už dlouhodobě věnuje inovacím z oblasti brusiv a ochranných pracovních prostředků. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ocení práci těch nejlepších.

Při své práci čelí brusiči mnoha výzvám, 3M se proto snaží jejich pracovní podmínky stále zlepšovat inovacemi. Příkladem je precizně tvarované brusné zrno CubitronTM II., které poskytuje vynikající výkonnost a vlastnosti i pro ty nejtěžší pracovní operace, jako broušení hran nebo odstraňování svárů. Pro požadovanou rychlost úběru materiálu pak stačí menší přítlak, což zároveň fyzicky méně zatěžuje brusiče. ,, Díky Cubitronu jde práce doslova od ruky. Dosáhnout při broušení kvalitního a precizního výsledku je se správnými technologiemi mnohem snadnější,“ dodává Petr Raboch ze společnosti 3M. 

Mistra brusičů určí čas

Profesi brusičů chce 3M patřičně ocenit, rozhodla se proto najít a odměnit ty nejlepší. V rámci své expozice na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně připravila soutěž o nejlepšího brusiče. Vítěz získá nejen titul mistra brusičského řemesla, ale také zajímavé ceny, jako například iPhone 7.

Hlavním úkolem každého soutěžícího bude odstranit strojově nanesený svár nejprve lamelovým kotoučem 3M Cubitron II, poté vyměnit použitý lamelový kotouč za 3M Cubitron II fíbrový kotouč a s ním odstranit druhý svár. Rozhodující bude celkový čas broušení, včetně času nutného na výměnu kotouče. Pořadatelé pak vyhlásí tři vítěze s nejkratšími časy. A pokud by se stalo, že by někteří soutěžící dosáhli shodných časů, o výsledku rozhodne doplňkový úkol.

Souboj brusičů proběhne v areálu brněnského výstaviště, v pavilonu V na stánku 3M č. 103 ve dnech 9. - 12. října 2017 od 10.00 do 15.00 hodin. Registrační formulář a další informace naleznou zájemci na webových stránkách společnosti 3M: 

www.3M.cz/soutez

 

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let působení v oblasti inovací. V Praze třetím rokem působí Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací. Více informací o společnosti 3M a jejím nasazení pro inovace je k dispozici na portálech 3M.cz a 3Minovace.cz.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY