Renishaw na MSV představí novou 3D tiskárnu

firma: Renishaw
26 Září 2017
Informační technologie
Hlavním tématem letošního 59. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně bude nastupující automatizace výroby.

Praha, 26. září 2017 – (PREKON) – Velmi skloňovanou problematikou bude také technologie 3D tisku a její využití. Společnost Renishaw, která je světovým lídrem ve vývoji technologie 3D tisku z kovového prášku na veletrhu představí novinku – systém RenAM 500M, který je ideální pro aplikace v průmyslové výrobě.

RenAM 500M je systém pro aditivní výrobu laserovým spékáním kovového prášku, určený speciálně pro výrobu kovových součástí v prostředí výrobních hal. Společnost Renishaw má mnohaleté zkušenosti s optimalizací výrobních procesů a zaváděním inovací, které vedou k vyšší efektivitě. Jednou z takových inovací může být v budoucnosti také 3D tisk. „3D tiskárny jsou v současnosti na vrcholu popularity, zajímají se o ně zástupci velkých strojírenských firem, fascinují veřejnost i typické české kutily. Je ale potřeba říct, že technologie 3D tisku má také svá úskalí při zavádění do praxe. Na brněnském veletrhu chceme předvést nejen nový systém RenAM 500M, ale také veškeré následné procesy, které jsou nezbytné pro úspěšnou implementaci do výroby,“ říká Josef Sláma, generální ředitel společnosti Renishaw.

Systém RenAM 500M je vybaven automatizovanými systémy pro manipulaci s práškem i odpadem, což umožňuje dosahovat stálé kvality procesu, snižuje potřebu zásahů obsluhy a zajišťuje vysoký standard bezpečnosti systému. „V zařízení RenAM 500M je použit optický i řídicí systém společnosti Renishaw a ve srovnání s předešlými modely je vybaven vyšší úrovní automatizace. Recyklaci použitého prášku a jeho vracení zpět do zásobníku provádí tento systém zcela automaticky. Ruční manipulace s materiálem je tak omezena na minimum, což výrazně zvyšuje bezpečnost práce a má nezanedbatelný vliv na dokonalou čistotu práškového kovu. K tomu systém nabízí příjemné uživatelské rozhraní dotykového displeje a řídicí software stroje je velmi intuitivní. Všechny tyto novinky usnadňují celkovou obsluhu. Těšíme se na to, že budeme na brněnském veletrhu schopni s tímto systémem seznámit širokou veřejnost i experty z oboru,“ uzavírá Josef Sláma.

###

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Vedoucí postavení má také v oblasti aditivní výroby (zde se zaměřuje na 3D tisk z kovových prášků a technologii vakuového lití). Renishaw je jediným britským výrobcem zařízení pro 3D tisk z kovu. Skupina Renishaw má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích, s více než 4000 zaměstnanci. Zhruba 2600 zaměstnanců pracuje ve Velké Británii, kde je soustředěna většina výzkumu, vývoje a výroby společnosti.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY