Kde koupit kryptoměnu Bitcoin

firma: ARBOLET
18 Října 2017
Finance
V následujících pár řádcích Vám poradíme, kde koupit Bitcoin (BTC) levně a anonymně. Zpravidla se tyto dvě podmínky vylučují, ale dá se najít i jejich průnik.

Praha, 18. října 2017 – (PREKON) – Možností je vícero a každá má svoje výhody i nevýhody. Záleží na tom, či chcete nakoupit co nejrychleji a nejpohodlněji, případně preferujete-li jistou míru soukromý anebo vám jde o co nejlepší cenu, případně (ne)ovládáte angličtinu. 

Kde nakoupit online

Jedním z nejsnadnějších způsobů je nákup kryptoměn online. V první řadě jsou to směnárny kryptoměn. Velmi pohodlný nákup i prodej nabízejí SměnárnaBTC (která se řadí mezi TOP ve výši poplatků – 1%) a druhou zmíníme EasyCoin a především jejich pohodlnou službu BitcoinBanking.

Obě směnárny nabízejí do určitého limitu nákup/prodej anonymně (v rámci možností internetu), pro vyšší částky je už nutná registrace a ověření totožnosti. Obě směnárny jsou intuitivní a pochopení užití služeb snadné – zvládne i laik. Technická podpora obou projektů na špičkové úrovni – ochota, řešení potenciálních problémů. Obě směnárny jsou české.

SměnárnaBTC mimo jiné nabízí jako členský projekt ve spolupráci s jedinou českou Bitcoin peněženkou, finančním startupem – projektem Arbolet, značné výhody. Například k už tak nízkému poplatku za převod měny (1%), neplatíte také při převodu na členský účet žádný poplatek fee, který se platí těžařům za potvrzení platby. Arbolet je komunitní, anonymní, komplexní finanční nástroj, řešení uložiště, investic, nákup a prodej kryptoměny (díky SměnárnaBTC.cz), zpravodajství, ale je zaměřen na vzdělání v oblasti kryptoměn, finanční gramotnosti a bezpečnosti na internetu.

Kde koupit Bitcoin osobně

Určitě pro Vás jako začátečníka je nejlepší osobní koupě přímo od někoho, kdo už Bitcoin má a může a chce Vám nějakou část prodat. Dotyčná druhá strana Vám zároveň může pomoct při Vašich prvních krocích s novou technologií, vysvětlit, poradit…

Takovýchto lidí najdete na internetových fórech (facebooková bitcoinová česká a slovenská skupina), pravidelných Bitcoin střetnutích v Praze či v Bratislavě anebo zajdete do pražského Paralelního Polisu, či bratislavského Progressbaru.

Bitcoin platby jsou nevratné, to znamená, že když něco uděláte špatně, můžete o Vaše peníze přijít. Proto třeba být velmi opatrný a radši ze začátku nakládat s minimální sumou (řekněme pár stovek korun), aby Vás případná ztráta velmi nemrzela. Pozor na podvodníky, podle možností si vybírejte lidí s už nějakou reputací anebo doporučený jinými.

Kde koupit Bitcoin anonymně

Jinou možností zakoupení svobodné digitální měny je prostřednictvím automatu. Zařízení podobné bankomatům (ATM) se v současnosti nachází v Česku 20 BitcoinATM (Praha 10x, Plzeň 3x, Karlovy Vary, Pardubice, Brno, Ostrava 3x a Liberec – celosvětová, interaktivní mapa BTCATM), na Slovensku v Bratislavě 6x, Košice 2x, Poprad a Banská Štiavnica

Jeden ze slovenských provozovatelů ATM Cryptodiggers, nabízí i možnost nákupu přes vlastní e-shop. Pohodlnost Vás bude stát osobní údaje a +5 % k aktuální ceně.

Jeden z českých provozovatelů BTC ATM je i výše zmíněný EasyCoin (WBTCB.com), jejichž adresy naleznete zde, který nabízí i pohodlný, anonymní nákup/prodej skrze síť tabákových prodejen Geco.

Kde koupit BTC od někoho v okolí – Localbitcoins

Další možností, jak je možné koupit Bitcoin za hotovost, je peer-to-peer směnárna Localbitcoins.com. Jejím prostřednictvím najdete potenciálních prodávajících ve svém nejbližším anebo vzdálenějším okolí, kteří Vám mohou prodat digitální měnu za předem stanovenou cenu.

Marže se zde pohybují zpravidla od 3 % výše. Jak nejsou ve Vašem nejbližším okolí prodejci ochotní se přímo osobně setkat a cestovat za jinými, vzdálenějšími se Vám nechce, nevyplatí, nemůžete nebo se Vám prostě jen nechce, jednou z možností je využít bankovní převod.

V obou případech je však nevyhnutná obezřetnost a je dobré používat službu úschovy peněz (escrow) a obchodovat s prodávajícím, který už má dostatečnou reputaci. Také se připravte na to, že prodávající bude od Vás, jako nováčka s nulovou nebo minimální reputací, žádat nejdříve peníze na stůl (resp. jejich poslání) předtím, než Vám on pošle na Vaši adresu BTC peněženky bitcoin.

Všechny tři vyjmenované způsoby nákupu se vyznačují možností anonymního kontaktu, kdy nemusíte nikomu dokazovat svoji identitu a nikoho to ani nebude zajímat. Výjimkou může být Localbitcoins, kde si někteří uživatelé mohou stanovit podmínku, že druhá strana musí být provozovatelem nějakým způsobem ověřená (např. telefonní číslo, identifikační doklad atd…)

Zmíněné možnosti jsou náročné na čas, zvláště o něco nákladnější jako ostatní a možná i o něco komplikovanější. Na druhou stranou, digitální mince je o tom, že co a za kolik jste koupili, víte jen vy a protistrana. Nikde nemusíte posílat množství osobních údajů a čekat, až a či vůbec dostanete povolení kupovat. Stejně tak nikoho nebude zajímat, či nakoupíte za 500Kč nebo 50-tisíc Kč.

Koupit BTC v centralizované krypto směnárně - burza

Bitstamp

Jak pro Vás soukromí není důležité a nevadí Vám, že banka Vás někdy v budoucnosti může obtěžovat otázkami, odkud jste sebrali peníze, na co jich chcete použít, případně Vám vůbec neumožnit jejich poslaní zpět na Váš účet z libovolného důvodu, nebo že přehled o Vašich obchodech bude mít několik zaměstnanců burzy, bank a státních úředníků, potom mezi osvědčené burzy patří evropský Bitstamp.

Nejdříve však musíte při zaregistrovaní poslat kopie potvrzující Vaši identitu a adresu bydliště. Výhodou je nákup BTC za tržní cenu (transakční poplatek cca 0,2 %) a rychlý převod fiat měny (EUR,USD) SEPA platbou. Bitstamp též nabízí možnost nákupu BTC kreditní kartou, za takový komfort však zaplatíte poplatek převyšující 10 % z ceny.

Kraken

Podobnou burzou je i americký Kraken, vyznačující se podobným transakčním poplatkem jako Bitstamp. Mírnou výhodou však je, že za určitých podmínek, například do určitého objemu denních a měsíčních transakcí, není potřebné prokazovat identitu. Na rozdíl od Bitstampu burza obchoduje přímo Bitcoin za euro a též používá SEPA platby. Nabízí též další kryptoměny.

Možností a způsobů, jak získat kryptoměnu, je samozřejmě více. Jelikož je tento trh velmi dynamický a neustále se vyvíjí, mění se i konkrétní řešení, jako i jejich výhodnost, či nevýhodnost.

Další ověřené a spolehlivé kryptoburzy:

Bitfinex, Poloniex, Bittrex

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY