Stále více firem koncepčně pečuje o vodu

17 Ledna 2018
Ostatní
Zájem českých firem řešit koncepčně vodní cyklus ve své výrobě nadále narůstá. To potvrzuje a nárůst objednávek na rok 2018 hlásí Aquarex Waterprofit...

Praha, 17. ledna 2018 – (PREKON) – Zájem českých firem řešit koncepčně vodní cyklus ve své výrobě nadále narůstá. To potvrzuje a nárůst objednávek na rok 2018 hlásí Aquarex Waterprofit, společnost z Uherského Hradiště, která se zabývá právě tím, že pro své klienty optimalizuje vodní cyklus, vyvíjí pro ně technologie a poskytuje poradenství v této oblasti. Aktuálně hledá vhodné adepty na pozice projektanta, konstruktéra či technologa úpravy vody.   

„Sledujeme v našem oboru oživení, a proto v tomto roce plánujeme další růst. Zároveň ale i nadále zůstaneme rodinnou firmou, která funguje na baťovských principech. Kromě toho pro nás zůstane klíčovým individuální přístup k zákazníkům, který náš obor vyžaduje,“ uvádí Miroslav Maňásek, ředitel společnosti Aquarex Waterprofit. „Momentálně nám nejvíce chybí projektanti, konstruktéři či technologové úpravy vody, které hledáme zejména v okolí Uherského Hradiště, sídla naší firmy,“ dodává.   

Aquarex hledá lidi technického zaměření, ideálně s předchozími pracovními zkušenostmi z oblastí úpravy vody, vodárenství a odpadních vod. I v případě těchto oborů, stejně jako u dalších jim příbuzných, se citelně projevuje aktuální situace na trhu práce a velmi nízká nezaměstnanost.

Zájem o odborníky na management vody se přitom každoročně zvyšuje, zejména loňský rok byl v tomto ohledu výrazný. I z toho důvodu, že pro české firmy je stále důležitější ohled společenské odpovědnosti, kdy neplýtvají vodou a nevypouštějí jejím prostřednictvím do přírody nebezpečné látky. Pro 35 % nových zákazníků Aquarexu byl vloni „faktor CSR“ při rozhodování jedním z nejdůležitějších bodů.

 

O Společnosti Aquarex WATERPROFIT, s.r.o.

Aquarex WATERPROFIT, s.r.o. je ryze česká rodinná společnost se sídlem v Uherském Hradišti specializující se na řešení v oblasti optimalizace vodního cyklu, úpravy a filtrace vody spolu s měřením kvality vody. Díky jejím řešením české firmy upraví více než 10 miliónů litrů vody každý den. Společnost funguje na baťovských principech, dlouhodobě dbá na pozitivní přínosy své práce, zejména se snaží chránit přírodu, snižovat plýtvání a špatné hospodaření s vodou v průmyslu. Mezi zákazníky společnosti Aquarex patří významné průmyslové firmy jako jsou například Zetor, Cemex, Tatra, České dráhy, Hamé, Česká zbrojovka, Hoffmann, Husqvarna, Poppe + Potthoff, Šroubárna Kyjov či Aquapark Uherské Hradiště.
 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY