Nové termokamery Fluke Ti450 a Ti480 PRO umožňují snadnou vizualizaci a diagnostiku problémů

firma: FLUKE
24 Ledna 2018
Elektro
Společnost Fluke přináší zlepšení, která usnadní technikům, inženýrům a elektrotechnikům rychleji nalézt hlavní příčinu komplikací.

Praha, 24. ledna 2018 – (PREKON) – Při diagnostice problému hraje záznam a zobrazení drobných teplotních rozdílů zásadní roli. Nové termokamery Fluke Ti450 a Ti480 řady PRO disponují zvýšenou teplotní citlivostí, díky níž dokáží zaznamenat nepatrné rozdíly, a zároveň jsou vybaveny nejnovější technologií, která zlepšuje čitelnost displeje a umožňuje snadnou vizualizaci problémů v terénu. Z důvodu zvýšené přesnosti měření a většímu teplotnímu rozsahu zařízení Ti450 PRO (až 1 500 °C při hodnotě NETD od pouhých 25 mK) mají technici možnost získat cenné údaje, na jejichž základě se mohou správně rozhodnout, jak vyřešit danou nestandardní situaci.

Termokamery Ti450 a Ti480 PRO nabízejí ostrý obraz s jasným odlišením barev. Zobrazují odchylky od standardních teplot pomocí několika značek Delta-T, ze kterých si mohou uživatelé vybrat jeden referenční bod a ostatní použít k zobrazení hodnoty jako odchylky. V termokameře je větší množství obdélníkových značek, které určují min/max teploty v oblasti zařízení nebo v poli zařízení. Kamera také snáze rozlišuje teplotní rozdíly s novým barevným spektrem a širším rozsahem žlutých a zelených barev na displeji.

Dotykové displeje s rozlišením 320 × 240 (Ti450 PRO) a 640 × 480 (Ti480 PRO) využívají vylepšené, intuitivnější uživatelské rozhraní, které pomáhá zrychlovat nalezení a diagnostiku problémů. Kamery jsou kompatibilní se všemi inteligentními širokoúhlými infračervenými objektivy Fluke, mezi něž patří makroobjektivy, teleobjektivy a širokoúhlé objektivy a které umožňují zaznamenat prakticky jakýkoliv cíl. Inteligentní objektivy Fluke pak lze u různých kompatibilních kamer používat bez kalibrace, a je tedy možné je měnit a sdílet.

Kamery řady PRO dosahují při zaostření nové úrovně ostrosti díky ostření MultiSharp, které rychle pořídí sérii snímků a zkombinuje je do jednoho zaostřeného obrázku. Pokročilý systém ostření umožňuje uživatelům automaticky pořídit zaostřený snímek několika cílů najednou a poskytuje ostrost obrazu, kterou profesionální termografové a vedoucí údržby potřebují, aby mohli odvádět špičkovou práci a vyhnuli se nákladnému opakování pracovních úkonů.

V rámci platformy Fluke Connect dovolují bezdrátová zařízení Ti450 a Ti480 PRO uživatelům nahrát infračervené snímky odkudkoli a připojit k nim data měření z několika měřicích přístrojů. Díky tomu mohou vytvářet a sdílet komplexní protokoly z pracoviště prostřednictvím e-mailu a spolupracovat v reálném čase s dalšími kolegy a zvyšovat tak produktivitu práce v terénu.  

 

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů a softwaru pro měření a monitorování stavu. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, opravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo provádějí kalibraci.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY