Pružiny z KERN-LIEBERS pomáhají chránit životy po celém světě

13 Února 2018
Doprava
Bezpečnostní pásy více než poloviny všech automobilů, brázdících silnice celého světa od tropů až po Aljašku, jsou vybaveny samonavíjecími mechanismy vyrobenými v některém z podniků skupiny KERN-LIEBERS...

Praha, 13. února 2018 – (PREKON) – Jen brány českobudějovického výrobního závodu opouští měsíčně více než milión extrémně odolných pružin, které jsou „srdcem“ celého mechanismu samonavíjecího bezpečnostního pásu, jež se v mnoha případech podílí na záchraně životů při dopravních nehodách.

„Výroba pružin z ploché oceli je jedním z našich nosných výrobních programů, přičemž dodávky systémů pro samonavíjecí pásy významným světovým automobilkám působícím ve střední a východní Evropě tvoří jeho velmi významnou část, podobně jako pružiny do samonavíjecích vodítek pro psy, kočky a další domácí zvířata renomované značky Flexi, kterých vyrobíme téměř milión měsíčně,“ uvedl jednatel společnosti KERN-LIEBERS CR Jaroslav Kopp.

Další pružiny dodává společnost z Českých Budějovic výrobcům zahradní techniky (STIHL, Husquarna aj.), elektrického nářadí, hadic či kabelů. Celkem jde o desítky typů. Technologie skupiny KERN-LIEBERS procházejí neustálou inovací v přímé návaznosti na požadavky zákazníka, což umožňuje udržovat náskok před konkurencí. Inovativní technika, komfortní zacházení, vysoce kvalitní materiál a perfektní zpracování jsou pak základem špičkového provedení každého samonavíjecího mechanismu.

Na počátku celého výrobního procesu je svitek plechu o tloušťce v jednotkách desetin milimetru. Ten se řeže na různé rozměry a dále zpracovává na výrobní lince na požadované délky a rozličné tvary zakončení pružiny. Nedílnou významnou součástí výrobního procesu je i speciální tepelné zpracování materiálu. Po úspěšných výstupních testech na životnost pružiny s požadovanou sílou putují výrobky dále k závěrečné montáži. Poté se odesílají k odběratelům v ČR i zahraničí.

Zvláštní kapitolou je mazání speciálním mazivem, které zvyšuje jejich odolnost, snižuje opotřebení a hlučnost při odvíjení a navíjení. „Toto mazivo se navíc liší podle toho, zda jsou pásy montovány do automobilů či autobusů pro africké tropy nebo chladné severské země,“ poznamenal vedoucí divize výroby pružin KERN-LIEBERS CR spol. s r.o. Petr Vokatý

Firma má vlastní systém výroby pružin z ploché oceli. Jednoúčelové výrobní linky vyvinuli a stále zdokonalují konstruktéři skupiny KERN-LIEBERS. V případě navíjecích mechanismů se dokonale propojila legendární německá preciznost s českou šikovností, kvalitou a produktivitou práce. Celá technologie je přísně střežena. Pokud dochází k modernizaci zařízení, jsou jeho vysloužilé části nebo celky zlikvidovány do posledního šroubku, aby je nebylo možné kopírovat.

„Hlavními požadovanými parametry jsou točivý moment, tedy síla, kterou dokáže pružina vyvinout při tahu zpět, a životnost, což je počet cyklů úplného rozvinutí a svinutí pružiny, než se pružina poruší. Samozřejmostí je garance minimální životnosti. Reálně dosahujeme životnosti přesahující stovky tisíc cyklů. Každá výrobní šarže se pečlivě testuje na speciálních zařízeních, takže kvalita dodávek je stoprocentně zajištěna,“ konstatoval Vokatý.

Technologie skupiny KERN-LIEBERS procházejí neustálou inovací v přímé návaznosti na požadavky zákazníka, což umožňuje udržovat náskok před konkurencí. Inovativní technika, komfortní zacházení, vysoce kvalitní materiál a perfektní zpracování jsou pak základem špičkového provedení každého samonavíjecího mechanismu a to bez ohledu na to, zda je určen pro bezpečnostní pás, jeden z mnoha druhů vodítek Flexi či třeba do startovacího mechanismu některé značkové motorové pily nebo travní sekačky.

KERN-LIEBERS CR vyrábí v Budějovicích na ploše 19 tisíc metrů čtverečních

Loni v květnu zahájila strojírenská společnost KERN-LIEBERS CR provoz nové výrobní haly, která rozšířila její stávající výrobní prostory a zázemí v jihočeské metropoli na 19 tisíc metrů čtverečních. Tím firma dokončila stěžejní etapu realizace zhruba půlmiliardové investice do rozvoje svého českobudějovického výrobního závodu. Strategickou rozvojovou investicí si tento významný dodavatel komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl vytváří nový výrobní prostor v souvislosti s očekávaným růstem trhů v České republice, Polsku a Maďarsku.

KERN-LIEBERS CR, jehož celkové loňské tržby dosáhly 1,3 miliardy korun, zaměstnává v současné době téměř 500 lidí a svůj tým dále posiluje. Dveře do KERN-LIEBERS CR mají v současné době otevřené především nástrojaři, lisaři, zámečníci, seřizovači, brusiči, obráběči, mechatronici a podobné profese. Samozřejmě také mladí absolventi strojírenských učilišť, středních i vysokých technických škol. Ti všichni zde najdou zázemí silné firmy se zahraniční účastí, jistotu perspektivního zaměstnání a možnost dalšího profesního rozvoje, kariérního i mzdového růstu.

„Mezi výhody, které poskytujeme našim téměř 500 zaměstnancům, určitě patří také každoroční pravidelné zvyšování mezd i mimořádné odměny,“ připomněl jednatel společnosti Jaroslav Kopp. Loni KERN-LIEBERS CR navyšoval mzdy v průměru o 4,2 procenta, v roce 2016 o 3,2 procenta.

Mezi garantované výhody zaměstnanců patří například pět týdnů dovolené, 13. a 14. mzda (před dovolenou a Vánocemi) ve výši 100 procent průměrné mzdy, 37,5 hodinová týdenní pracovní doba ve všech směnných provozech, příspěvek na závodní stravování ve vlastní jídelně, dynamicky odstupňované odměny při odchodu do důchodu, příspěvek na penzijní připojištění, odměna za odpracování plného fondu pracovní doby v každém měsíci a u řady profesí flexibilní pracovní doba.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY