Společnost TRIMILL plánuje rozšíření výroby

firma: TRIMILL, a.s.
04 Dubna 2018
Strojírenství
Strojírenská společnost TRIMILL, a.s. otevře v polovině černa novou výrobní halu v areálu bývalé Zbrojovky Vsetín. Plánuje navýšení produkce i vytvoření pracovních míst.

Praha, 04. dubna 2018 – (PREKON) – Rodinná firma s výrobními provozy ve Vsetíně a Zlíně patří mezi největší producenty obráběcích strojů pro nástrojárny v ČR. V současné době dodává stroje firmám z oblasti automotive a leteckého průmyslu ve 25 zemích po celém světě. Od otevření nové haly čekává TRIMILL, a.s. zrychlení výrobních procesů a zvýšení konkurenceschopnosti. „Výroba a montáž obráběcích strojů je velmi složitý a několik měsíců trvající proces, protože každý stroj u nás vzniká dle individuálních potřeb našich zákazníků a je od samotného vývoje až po předání prakticky šitý na míru jejich požadavků,“ říká spolumajitel firmy Milan Julina a dodává: „Nové výrobní a skladovací prostory nám umožní u jednodušších typů strojů vyrábět i na sklad. Mohli bychom tak v některých obchodních případech výrazně zkrátit dodací lhůty, i díky podstatně vyšší rozpracovanosti zakázek.“ 

TRIMILL, a.s. nyní vyrábí kolem 30 strojů ročně. Do pěti let plánuje navýšení produkce až o 50%. Stejně jako ostatní průmyslové firmy ve Zlínském kraji se ale i TRIMILL potýká s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. „Situace u nás je o to složitější, protože potřebujeme mechaniky a elektromechaniky s poměrně úzce specializovaným vzděláním,“ uvádí Milan Julina a vysvětluje: „I šikovným pracovníkům u nás trvá zhruba rok, než se zapracují.“  V současné době zaměstnává TRIMILL celkem 166 pracovníků, 102 ve Zlíně a 64 ve Vsetíně. S rozvojem výroby a novými zakázkami se jejich potřeba v následujících letech ještě zvýší. „Do budoucna počítáme s vytvořením dalších 30 – 40 pracovních míst, a to především ve Vsetíně,“ doplňuje Milan Julina.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY