Vyhrajte 30 000 euro v největší soutěži pro startupy v oblasti Cleantech

firma: InnoEnergy
12 Dubna 2018
Energetika
Do příštího ročníku PowerUp!, soutěže pro start-upy z 24 zemí střední Evropy, se můžete hlásit do 19. dubna. Díky velkému zájmu organizátor EIT InnoEnergy zvýšil hlavní cenu z 20.000 eur na 30.000 euro!

Praha, 12. dubna 2018 – (PREKON) – Soutěž je určena startupům z odvětví energetiky a čisticích technologií, přihlásit se mohou i firmy s řešeními v oblasti mobility, kybernetické bezpečnosti, smart cities a technologií omezujících emise škodlivých prachových částic v ovzduší.

Vedle hlavní ceny ve výši 30 000 euro nabízí soutěž také finanční odměny za druhé a třetí místo (10 000 euro a 5 000 euro). Autoři nejzajímavějších projektů se zúčastní prestižního akcelerátoru EIT InnoEnergy Highway®, který nabízí financování až do výše 150 000 eur.

Jak vysvětluje výkonný ředitel společnosti EIT InnoEnergy Central Europe, Jakub Miler, účast v soutěži dává nejlepším účastníkům možnost využít know-how společnosti EIT InnoEnergy.

„Lišíme se o ostatních společností, které investují do startupů. Nejenže projekty financujeme, ale také je podporujeme do té doby, než si na sebe začnou vydělávat samy. Pomáháme s budováním týmu, školeními, koučováním či mentoringem. Zároveň firmám usnadňujeme přístup k finančním institucím, pomáháme jim se správou rizikového kapitálu a spolupracujeme na vývoji samotného produktu. Spolupracujeme s výzkumnými ústavy a vysokými školami, proto můžeme ke spolupráci přizvat odborníky z různých oborů.“

Michał Kraszewski, Business Creation Manager z EIT InnoEnergy zdůrazňuje, že PowerUp! je také příležitost, jak přispět ke zlepšení životního prostředí a jeho ochraně.

„Příkladem je projekt Bin-e vyvinutý polským týmem. Jde o inteligentní odpadkový koš, který sám rozeznává a třídí komunální odpad. K dnešnímu dni už startup prodal více než 100 těchto zařízení a nedávno získal dotaci téměř 500 000 euro.

V květnu se účastníci PowerUp! zúčastní bootcampů a národních finále. Vítězové postoupí do pražských bootcampů s evropskými mentory a velkého finále, které se bude konat dne 19. června.

Chcete-li se zúčastnit soutěže, je třeba mít k dispozici prototyp a soutěžní tým. Přihlášku najdete na:

www.powerup.innoenergy.com

 

O společnosti EIT InnoEnergy

InnoEnergy je evropské společenství pro inovace v oblasti udržitelné energie.

V InnoEnergy podporujeme a investujeme do inovací ve všech etapách jejich vývoje – od učeben až k zákazníkům. Díky rozsáhlé celoevropské síti partnerů spojujeme investory z různých odvětví, stejně jako podnikatele s trhy, absolventy se zaměstnavateli a výzkumníky s firmami.

Působíme ve třech klíčových oblastech inovačního mixu:

•             Vzdělávání – vytváření informované a ambiciózní pracovní síly, která chápe, co udržitelnost i samotné odvětví potřebují pro svou úspěšnou budoucnost

•             Inovativní projekty – propojení nápadů, jejich autorů a samotného odvětví s cílem uvádět na trh konkurenceschopné výrobky a služby, přinášející skutečné výsledky

•             Podpora podnikání – podpora podnikatelů a startupů zaměřených na udržitelný rozvoj při vytváření prosperující společnosti schopné zapojit se do globálního energetického ekosystému

Propojování těchto oblastí zvyšuje jejich význam a vede k příznivému prostředí, pro inovativní výsledky naší práce.

Společenství InnoEnergy bylo založeno v roce 2010 a je podporováno Evropským inovačním a technologickým institutem (EIT).

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY