Další skupina afghánských pilotů vrtulníků završila základní výcvik

firma: LOM PRAHA
12 Dubna 2018
Ostatní
V prostorách Centra leteckého výcviku LOM PRAHA v Pardubicích, se v úterý 10. dubna uskutečnilo slavnostní předání certifikátu 24 pilotům Afghánského letectva...

Praha, 12. dubna 2018 – (PREKON) – V prostorách Centra leteckého výcviku LOM PRAHA v Pardubicích, se v úterý 10. dubna uskutečnilo slavnostní předání certifikátu 24 pilotům Afghánského letectva.

Ti díky programu financovaném vládou USA získali po patnáctiměsíčním základním výcviku v České republice oprávnění pilotovat malé vrtulníky. Poblahopřát ke zdárnému ukončení studia přišla pilotům řada hostů, mezi nimiž nechyběli ani velvyslanec Afghánské islámské republiky Sayed Mossadeq Khalili, velvyslanec Spojených států Stephen B. King, náčelník generálního štábu armádní generál Josef Bečvář nebo velitel vzdušných sil generál Jaromír Šebesta.

Přípravu pilotů organizovala společnost LOM PRAHA TRADE a.s, dceřiná společnost státního podniku LOM PRAHA, a to společně s americkou firmou Raytheon na letišti v Hradci Králové. Kromě anglického jazyka, stovek hodin teorie, praktického výcviku, a výcviku na simulátorech, museli piloti zvládnout vše, co budou potřebovat při obsluze letecké techniky. Výcvik probíhal na vrtulnících MD 500, na kterých budou tito piloti létat doma v Afghanistánu.

Všichni piloti si pochvalovali především individuální přístup instruktorů při létání a celkově vřelé přijetí, jaké se jim v naší vlasti dostalo.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY