Česko: letecká velmoc

12 Dubna 2018
Strojírenství
Jihostroj a.s. jako významný představitel leteckého průmyslu v České republice se zúčastní oborové konference organizované MZV ČR společně s Velvyslanectvím ČR v Moskvě a Asociací leteckých výrobců ČR...

Praha, 12. dubna 2018 – (PREKON) – Jihostroj a.s.  jako významný představitel leteckého průmyslu v České republice se zúčastní oborové konference organizované MZV ČR společně s Velvyslanectvím ČR v Moskvě a Asociací leteckých výrobců ČR, jejímž cílem je prezentace českého leteckého průmyslu a trendů v rozvoji tohoto oboru průmyslu, jakož i výměna zkušeností, včetně diskuse o perspektivách vzájemné spolupráce s ruskými podniky.

Česká republika je jednou z mála zemí světa, která má schopnost vyvíjet a produkovat řadu klíčových produktů leteckého průmyslu: letadla, motory, vrtule a další doplňkové vybavení. České firmy jsou součástí řetězce dodavatelů světových lídrů leteckého průmyslu. Česká republika je členem elitního klubu sedmi zemí, které vyvíjejí, vyrábějí a vyvážejí letecké motory. V leteckém průmyslu v České republice je aktivních okolo sedmdesáti společností. 

 

Jihostroj a.s. je česká společnost, jejíž historie začala v roce 1919. Hlavním předmětem činnosti společnosti je výroba pro letecký průmysl a produkce mobilní hydrauliky. Společnost se specializuje na dodávky různých systémů pro letecké motory, pomocné energetické jednotky a letecké vrtule. Na ruském trhu je společnost známa také jako dodavatel hydraulických komponent pro

 společnosti, které jsou aktivní v leteckém průmysl. Dále je společnost na ruském trhu známa také jako dodavatel mobilní hydrauliky-zubových čerpadel a motorů pro výrobce nákladních automobilů, stavební a zemědělské techniky.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY