První pražská Night of Chances vzbudila velkou pozornost studentů

firma: Accenture
25 Dubna 2018
Informační technologie
Táhl zejména etický hacking a možnost promluvit si se špičkovými manažery.

Praha, 25. dubna 2018 – (PREKON) – První pražská „Noc šancí“ proběhla minulou středu na Fakultě Informačních Technologií ČVUT a navštívilo ji více než 300 studentů. Po úspěšných ročnících v Brně, na Slovensku a v Londýně, zamířila tato akce i do Prahy. Velký zájem byl o panelové diskuse, odborné přednášky a workshopy, z probíraných témat nejvíce táhl etický hacking a kryptoměny. Studenti také měli možnost promluvit si tváří v tvář formou speed datingu s vrcholovými managery předních firem.

„Night of Chances se povedla. Měli jsme možnost potkat se a pohovořit s mnoha aktivními studenty, které nejvíce zaujala témata spojená s etickým hackingem, osobní setkání se špičkami v oboru i reálné projekty, které mohou v rámci své budoucí profese řešit,“ říká Alena Sochorová, výkonná ředitelka Accenture pro telekomunikace v České republice.

Přednášeli špičkoví odborníci z ČR i zahraničí

Projekt Night of Chances zarezonoval u firem a studentů, ale také u profesionálů a seniorních expertů. Důkazem je i zajímavé portfolio řečníků: na středeční akci přednášel například Jan Hubík, CFO Hackerspace Member z Paralelní polis v Praze, který se stal jedním z prvních kyborgů v Čechách. Dále Pavol Lupták, CEO firmy Nethembra a spoluzakladatel Hackathropy, jehož prací je profesionální hacking zařízení a systémů klientů. Jedním z bezesporu nejzajímavějších hostů byl Roman Staněk, Čech, který se svojí firmou GoodData, zaměřenou na analýzu dat, dobyl Silicon Valley. Roman Staněk se NOCi zúčastnil přes Skype call a diskutoval na téma umělá inteligence. Nechyběli ani řečníci ze zahraničí, konkrétně Ben Ruschin, Managing Director vídeňské konference WeAreDevelopers, který je zařazený mezi Forbes “30 Under 30" Austria. Druhým zahraničním řečníkem byl Robert Campbell, který je už pět let v čele technologického centra Barclays Investment Bank.

Zajímavé formáty – přednášky, speed dating i case studies

Obsahem prvního ročníku v Praze byla skutečně žhavá témata zaměřená na inovace a technologie jako etický hacking, umělá inteligence, problematika kryptoměn nebo blockchain. Program byl opravdu pestrý a kromě zmíněných přednášek nabídl také možnost ozkoušet si projekty z reálné praxe. Zájemci se mohli během večera zúčastnit některého ze 13 praktických workshopů, které vedli experti a lídři z konkrétních firem jako ŠKODA AUTO, Accenture, Profinit nebo Innogy. Studenti tak získali cenné informace o zajímavých projektech, svých potenciálních spolupracovnících, způsobu práce v dané firmě nebo o konkrétní pracovní pozici. Také možnost získat mentoring a zjistit více o lídrech společností Accenture nebo ŠKODA AUTO, a to díky formátu speed dating, tedy několikaminutovému rozhovoru „z očí do očí“ s řediteli těchto firem.

 

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující široké spektrum odborných služeb a řešení v oblasti strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb. Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč více než 40 průmyslovými odvětvími s rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, Accenture dokáže řešit propojení byznysu a technologií s cílem pomoci klientům zvýšit jejich výkon a vytvořit udržitelnou hodnotu pro jejich akcionáře. Inovativní služby společnosti Accenture zajišťuje více než 425 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY