JSV se zúčastnil výstavy Aero Friedrichshafen 2018

18 Května 2018
Strojírenství
Firma Jihostroj a.s. se jako každoročně zúčastnila mezinárodní letecké výstavy Aero Friedrichshafen, která se konala ve dnech 18.-21.dubna 2018...

Praha, 18. května 2018 – (PREKON) – Firma Jihostroj a.s. se jako každoročně zúčastnila mezinárodní letecké výstavy Aero Friedrichshafen, která se konala ve dnech 18.-21.dubna 2018. Výstava je primárně zaměřena na oblast general aviation-všeobecné letectví. Letošní, již 26.ročník, se nesl především ve znamení elektrického a hybridního letectví a civilních bezpilotních prostředků. Na veletrhu se prezentovalo více jak 630 firem z 38 zemí. Během veletržního týdne shlédlo vystavované exponáty na 45 000 návštěvníků z celého světa.

Jihostroj představil ucelený a široký inovovaný sortiment z oblasti drakových přístrojů, palivových systémů a v neposlední řadě i velmi úspěšné regulátory vrtule. Prezentovanou novinkou byly produkty vyvíjené v rámci rozvojových programů ARGOS-regulátor vrtule pro dieselové motory s vyšším namáháním vrtule a PROPCONEL-regulátor vrtule pro turbovrtulové motory s výkonem do 2000 HP.

Cílem Jihostroje na Aero Friedrichshafen bylo primárně prohloubit působnost na Evropském trhu, ale při vědomí, že veletrh navštívilo 45 tis. návštěvníků z desítek zemí světa, nebyla nouze ani o kontakty z Asie a samozřejmě i z USA, jakožto dominujícího trhu na poli general aviation. 

Jihostroj vedl na výstavě Aero Friedrichshafen řadu jednání po celou dobu veletrhu, ať už se stávajícími partnery, kde se probíraly jejich nové projekty a rozvoj stávajícího businessu, tak i s novými potenciálními zákazníky Jihostroje. Hodnota exportu produkce letecké divize Jihostroje dosahuje hodnoty přes 120 mil. Kč. Jednotlivé velké projekty mohou dosáhnout úrovně tržeb i okolo několika miliónů Kč ročně.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY