Ještě snazší instalace s novými enkodéry quantic od společnosti Renishaw

firma: Renishaw
18 Května 2018
Strojírenství
Renishaw, přední světový dodavatel technologií pro přesné strojírenství, představil novou řadu enkodérů pro lineární osy QUANTiC, která nabízí mimořádně široké instalační tolerance čtecí hlavy vůči pravítku a rychlost pohybu osy až 24 m/s...

Praha, 18. května 2018 – (PREKON) Renishaw, přední světový dodavatel technologií pro přesné strojírenství, představil novou řadu enkodérů pro lineární osy QUANTiC, která nabízí mimořádně široké instalační tolerance čtecí hlavy vůči pravítku a rychlost pohybu osy až 24 m/s. Digitální výstup přímo ze čtecí hlavy navíc eliminuje požadavek na další velká externí rozhraní. Tento průlomový přístup byl poprvé použit pro Renishaw enkodéry řady VIONiC™.

Celkový čas potřebný pro výrobu nového stroje je dnes zásadním parametrem. Čas ušetřený při instalaci jednotlivých komponent tuto dobu výrazně snižuje a zvyšuje tak ziskovost. Snímače QUANTiC byly navrženy s ohledem na tuto skutečnost a v portfoliu společnosti Renishaw nabízejí nejširší instalační tolerance, výjimečnou odolnost vůči nečistotám a volitelný diagnostický nástroj ADT.

Systém snímačů QUANTiC používá pravítko s periodou 40 μm, které umožňuje dosáhnout širší instalační tolerance a díky unikátnímu optickému řešení i vyšší rychlost. „Pro lepší představu, tolerance výšky je nyní ±0,2mm a úhel vybočení ±0,9⁰. Pravítka se nabízejí ve verzi RTLC40 pro montáž s vodící lištou (FASTRACK™) nebo jako samolepící RTLC40-S. Obě řešení umožňují nezávislou expanzi pravítka vzhledem k podkladu,“ vysvětluje Josef Sláma, ředitel společnosti Renishaw v České republice.

Video představení nového snímače QUANTiC naleznete zde.

Systém QUANTiC je vysoce imunní vůči nečistotám a kontaminaci díky několika pokročilým konstrukčním prvkům. Čtecí hlavy QUANTiC obsahují prověřenou třívrstvou filtrační optiku společnosti Renishaw, která průměruje optický signál z jednotlivých period pravítka a tím pomáhá eliminovat neharmonické signály způsobené nečistotami pravítka. Výsledný signál je dále vylepšen řadou elektronických algoritmů zpracování signálu, jako je funkce Auto Gain Control (AGC), Auto Offset Control (AOC) a Auto Balance Control (ABC). Jednotlivé prvky signálu se vzájemně kombinují, aby se dosáhlo nízké hodnoty Sub-Divisional Error (SDE) a minimalizovala se změna signálu v důsledku kontaminace.

Bezkonkurenční jednoduchost nastavení a kalibrace je navíc podpořena pokročilým diagnostickým nástrojem ADT (Advanced Diagnostic Tool), který umožňuje i monitorování a hloubkovou diagnostiku enkodéru pomocí počítače.

„Snímače QUANTiC pomohou urychlit sestavení velkokapacitních výrobních linek a nabídnou zákazníkům výrobců strojů úspory času a nákladů,“ uzavírá Josef Sláma, ředitel společnosti Renishaw v České republice,“ uzavírá Josef Sláma, ředitel společnosti Renishaw v České republice.

Pro více informací o snímači QUANTiC navštivte: www.renishaw.com/quantic

 

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Vedoucí postavení má také v oblasti aditivní výroby (zde se zaměřuje na 3D tisk z kovových prášků a technologii vakuového lití). Renishaw je jediným britským výrobcem zařízení pro 3D tisk z kovu. Skupina Renishaw má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích, s více než 4000 zaměstnanci. Zhruba 2600 zaměstnanců pracuje ve Velké Británii, kde je soustředěna většina výzkumu, vývoje a výroby společnosti.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY