Festival Exportu CZ 2018 začíná již za 3 týdny

firma: CzechInno
01 Června 2018
Ostatní
6. ročník úspěšného projektu pokračuje v tradici setkávání zástupců desítek zemí celého světa.

Praha, 01. června 2018 — (PREKON) — Už jen necelý měsíc zbývá do startu mezinárodního úspěšného projektu Festival Exportu CZ 2018, který pořádá sdružení CzechInno ve spolupráci se svými partnery. V programu Festivalu se bude snoubit přednášková část s aktuálními informacemi ze zastoupených teritorií, expoziční část zaměřená na prezentaci zemí a služeb a atraktivní doprovodný program složený z ochutnávek cizokrajných pokrmů a nápojů a prezentace umění. Akce se uskuteční dne 21. června 2018 v pražském hotelu Olympik Artemis. Záštitu akci poskytují prezident České republiky Miloš Zeman a ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

I v letošním roce pořadatelé navazují na rostoucí zájem o mezinárodní spolupráci s netradičními teritorii a zejména maximalizovat přínos pro firmy, které mají v plánu se zúčastnit letošního 6. ročníku Festivalu Exportu CZ. Ten se obsahově zaměří zejména na celosvětový rozvoj digitální ekonomiky a na propojení českých firem s relevantními zahraničními partnery, a to zejména v oblasti vzájemné obchodní výměny zaměřené na výrobky a služby spadající do oblasti digitálních inovací. Festival každoročně navštíví zástupci desítek zemí z celého světa. Prozatímní rekord drží 5. ročník této akce, které se zúčastnili vystavovatelé z úctyhodných 45 zemí.

„Cílem našeho projektu je povzbudit mezinárodní obchodní spolupráci atraktivní a poutavou formou – tedy tak, že představíme lákadla a krásy dané země a současně i její obchodní potenciál,“  uvádí předseda sdružení CzechInno David Kratochvíl. „Jsme rádi, že se nám to již šestým rokem daří a důkazem toho je například zintenzivnění kontaktů mezi Českou republikou a Středoafrickými zeměmi. Uzavřeli jsme s partnery z Ugandy a Konga dohody o spolupráci a právě teď je ve Střední Africe štáb České televize, který jednak objevuje tamní přírodní krásy, ale zejména také hledá „českou stopu“ v tamním byznysu. V závěsu se pak do Střední Afriky vypraví historicky první česká podnikatelská mise. I takto může vypadat efekt spolupráce navázané právě u nás na Festivalu Exportu CZ,“ doplňuje David Kratochvíl.

Za zúčastněné země představí na letošním Festivalu Exportu CZ 2018 své novinky ve formě úvodních vystoupení velvyslanců a dále i odborných přednášek expertů celkem 12 zemí, mezi jinými například z Číny, Mexika, Pákistánu, Chile, Bulharska nebo Iráku.  V expoziční části se pak představí další dvacítka zemí, mezi jinými například Turecko, Rumunsko, Argentina nebo Izrael. Zástupci dalších zemí již potvrdili svou účast na Festivalu nebo zapojení do organizované série B2B setkání. Cílem akce je nabídnout maximální spektrum aktuálních informací o zúčastněných zemích a obchodních příležitostí ve spolupráci s nimi.

Festival je určen začínajícím a potenciálním českým i zahraničním exportérům a firmám s potenciálem expanze směrem z ČR do zahraničí či ze zahraničí do ČR a s vysokou mírou inovativnosti ve svém podnikání. Ti v rámci projektu získají dostatek důležitých informací a kontaktů pro úspěšnou realizaci svých aktivit. Festival Exportu CZ se stal již tradiční součástí předprázdninového programu řady velvyslanectví cizích států v ČR i inovativních českých firem, které přicházejí na Festival jako návštěvníci nebo se prezentují jako vystavovatelé.

 

 

CzechInno je zájmové sdružení právnických osob založené k podpoře českého inovačního podnikání a autorem unikátního systému podpory inovací v ČR, který spočívá v organizaci soutěže Vizionáři, jejímž cílem je každoročně oceňovat inovativní počiny v českém podnikání, festivalu chytrého a inovativního přístupu k podnikání s názvem Smart Business Festival a přehlídky informací a kontaktů pro mezinárodní obchod s názvem Festival Exportu CZ. Každoročně realizuje také sérii regionálních akcí k propagaci využívání prvků tzv. Průmyslu 4.0 ve firmách pod názvem Kyberneticka revoluce CZ. Za tyto své počiny v rámci Eastern European Elite Business Awards 2016 obdrželo od anglického Corporate Vision Magazinu ocenění za excelenci v podpoře podnikání v České republice.

Generálním partnerem projektu Festival Exportu CZ 2018 je Česká exportní banka, hlavními odbornými partnery jsou Technologické centrum Akademie věd České republiky jako koordinátor sítě Enterprise Europe Network Česká republika, Asociace inovačního podnikání ČR a Společnost vědecko-technických parků České republiky.

Mediálními partnery projektu jsou Regie Radio Music jako provozovatel rádií Frekvence 1, Evropa 2 a Rádio BBC a multimediálního projektu Zet, vydavatelství Empresa Media jako vydavatel časopisu Týden, magazínu Marketing Sales Media a týdeníku Faktor S, portál BusinessInfo a časopis Inovační podnikání a transfer technologií.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY