Trimill otevře příští týden novou výrobní halu ve Vsetíně

firma: TRIMILL, a.s.
07 Června 2018
Ostatní
V pátek 15. června společnost TRIMILL zahájí oficiální provoz v nové hale ve Vsetíně, jejíž výstavba přesáhla částku 190 milionů Kč. Slavnostní otevření se uskuteční v 11 hodin.

Vsetín, 6. června 2018 — (PREKON) — Původní hala č. 7 bývalé Zbrojovky Vsetín o rozloze 7 200 m² pochází z roku 1935. Za 2. světové války se zde vyráběla děla, tzv. „dvojčata“, pro německé válečné letectvo. Společnost TRIMILL, a.s. halu koupila již koncem roku 2004 a o rok a půl později zde zahájila výrobu svých obráběcích strojů. Z důvodu nutnosti navýšit výrobní kapacity začala společnost TRIMILL, a.s. koncem roku 2016 rozšiřovat stávající provoz ve Vsetíně o dalších 3 500 m².

Výše investic spojených s výstavbou a vybavením nové haly přesáhla částku 190 milionů korun a společnost TRIMILL se ji chystá využívat nejen pro montáž strojů, ale také pro výrobu jejich komponentů a jako skladovací prostoty. K dispozici zde má nyní také vlastní obrobnu a výrobu nosných betonových prvků strojů. „Od otevření nové haly ve Vsetíně očekáváme především zrychlení výrobních procesů a zvýšení konkurenceschopnosti,“ říká spolumajitel firmy Milan Julina a dodává: „Výroba a montáž obráběcích strojů je totiž velmi složitý a časově náročný proces. Nové výrobní a skladovací prostory nám tak umožní u jednodušších typů strojů vyrábět i na sklad. Mohli bychom v některých obchodních případech výrazně zkrátit dodací lhůty.“ 

Společnost TRIMILL, a.s. nyní vyrábí ročně kolem 30 strojů. Právě díky otevření nového provozu plánuje do pěti let navýšení produkce až o 50%. V současné době zaměstnává společnost celkem 166 pracovníků, z toho 64 ve Vsetíně. S rozvojem výroby a novými zakázkami se však jejich potřeba v následujících letech výrazně zvýší. „Do budoucna zde počítáme s vytvořením dalších zhruba 30 – 40 pracovních míst, a to zejména pro mechaniky a elektromechaniky s poměrně úzce specializovaným vzděláním,“ uvádí personalistka Ivona Obdržálková.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY