GLS letos navýší kapacity o 30 %, v České Lípě otevřela dvacáté depo

firma: Allmedia4u
14 Června 2018
Ostatní
Balíkový přepravce GLS navýšil počet svých tuzemských dep na celkových 20, to nejnovější otevřel začátkem června v okrese Česká Lípa...

Praha, 14. června 2018 — (PREKON) — Balíkový přepravce GLS navýšil počet svých tuzemských dep na celkových 20, to nejnovější otevřel začátkem června v okrese Česká Lípa. Depo pomůže nejen zkrátit doručovací trasy v regionu o 20 %, ale díky ušetřenému času také zkvalitnit doručovací služby. Nové depo je součástí plánu GLS navýšit během letošního roku kapacity o 30 %, do konce léta proto otevře další dvě depa a rozšíří ta stávající.

Přepravní společnost GLS rozšiřuje svou síť regionálních dep. V České Lípě v Libereckém kraji zprovoznila v pořadí již dvacáté tuzemské depo, které zkrátí doručovací trasy v regionu o více než 20 % a zároveň přispěje ke zvýšení kvality služeb. „K výraznému zlepšení dojde především ve Šluknovském výběžku a v nejbližším okolí České Lípy, kde odesílatelé a příjemci balíkových zásilek získají lepší přístup do české i celoevropské sítě GLS. Depo zajistí dřívější doručování balíků v rámci regionu, ale i možnost pozdější nakládky balíků k přepravě,“ vysvětluje Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika. Nové depo vzniklo úpravou stávajícího objektu v obci Stružnice.

GLS v létě otevře dvě další depa

Záměr GLS navýšit letos své kapacity o 30 % se promítne i do otevření dvou dalších dep, a to v Novém Strašecí a Uherském Hradišti, která zahájí provoz ještě do konce léta. Lepší doručovací a svozové časy tak mohou očekávat i zákazníci v okrese Rakovník a ve Zlínském kraji. Během letních měsíců navíc GLS navýší kapacitu svých stávajících dep. „Na rostoucí potřeby trhu zareagovala česká GLS také stavebním rozšířením centrálního třídícího centra v Jihlavě a dalšími investicemi do technologických inovací. Navyšujeme ale i počty ParcelShopů, kterých do konce roku plánujeme provozovat celkem 400,“ dodává Pavel Včela. Přepravce také bude pokračovat v rozšiřování a obměně vozového parku, aby průměrné stáří využívaných vozů nepřesahovalo 3 roky.

______________________________________________________


GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou firmou General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 270 000 zákazníků doplněné logistickými a expresními službami. “Lídr kvality v evropské balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS a udržitelný rozvoj je jednou z klíčových hodnot. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 41 evropských zemí a 7 států USA a se zbytkem světa je propojena přes smluvní partnery. GLS má k dispozici přes 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 000 dep. Se svou pozemní sítí je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkových služeb v Evropě. GLS znamená na 17 000 zaměstnanců a na silnicích každý den okolo 26 000 automobilů v barvách GLS. Ve finančním roce 2016/17 GLS dosáhla obratu 2,5 miliardy eur a přepravila 508 milionů balíků.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY