Stacionární termokamery Fluke RSE300 a RSE600 umožňují jednoduše propojit data, snímky a videa v infračerveném spektru

firma: FLUKE
14 Června 2018
Elektro
První plně radiometrické termokamery Fluke se softwarovými zásuvnými moduly MATLAB a LabVIEW zajišťují kontinuální sledování teploty ve vědeckých, výzkumných a technických aplikacích.

Praha, 14. června 2018 — (PREKON) — Pro přesné vědecké, výzkumné a technické aplikace pouhé sledování tepla nestačí – teplo je navíc třeba měřit a také analyzovat. Nové termokamery Fluke RSE300 a RSE600 jsou prvními plně radiometrickými stacionárními kamerami značky Fluke. Nabízejí pokročilé funkce, včetně softwarových zásuvných modulů MATLAB® a LabVIEW®, které usnadňují analýzu teplotních dat.

Kamery RSE300 a RSE600 jsou schopné nepřetržitého datového toku až 60 snímků za sekundu a umožňují tak podrobné sledování teplotních rozdílů a zákonitostí. Pomocí přiloženého počítačového softwaru SmartView® mohou uživatelé na dálku kameru zaostřovat, automaticky pořizovat snímky, nastavovat úroveň a rozpětí měření nebo analyzovat infračervené video snímek po snímku. Software také umožňuje snadnou úpravu snímků, vytváření přizpůsobených protokolů a exportování do různých formátů pro rychlé sdílení teplotních dat.

Modely RSE300 a RSE600 dovolují uživatelům:

Vytváření dokonalejších teplotních analýz – teplotní data z termokamer lze načíst přímo do nástrojů MATLAB a LabVIEW, uživatelé tak mohou provádět statistickou analýzu a mapovat vývojové tendence.

Odhalování nárůstu teploty a teplotních ztrát – kamery mohou pořizovat teplotní/radiometrické snímky a video s rozlišením až 640 x 480, umožňují tak nepřetržité odhalování nárůstu tepla. To je důležité hlavně při vývoji a testování produktů, kde je kontrola tepla prioritou.

Snadné testování a vyhledávání problémů – kamery poskytují uživatelům flexibilitu díky možnosti strategicky instalovat zařízení kdekoli v dosahu elektrické přípojky, kameru dálkově zaostřovat a přenášet data i snímky do počítače.

Tyto odolné kamery se vyznačují stupněm krytí IP65, takže je lze namontovat i venku, v drsném prostředí. K dispozici jsou volitelné teleobjektivy s 2násobným a 4násobným zvětšením, širokoúhlý objektiv a makroobjektiv, díky nimž se kamery přizpůsobí každému měření. Fluke také nabízí volitelný držák pro použití kamery na pracovištích. 

 

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů a softwaru pro měření a monitorování stavu. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, opravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo provádějí kalibraci.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY