CBRE zprostředkovala prodej portfolia nemovitostí pronajímaných společnosti C.S.CARGO

firma: CBRE s.r.o.
11 Července 2018
Reality
Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zařídila prodej regionálního realitního průmyslového portfolia kompletně pronajímaného přední české logistické společnosti C.S.CARGO...

Praha, 11. července 2018 — (PREKON) — Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zařídila prodej regionálního realitního průmyslového portfolia kompletně pronajímaného přední české logistické společnosti C.S.CARGO, která působí v celé střední Evropě. Nemovitosti o rozloze 22 600 čtverečních metrů, nacházející se v Liberci, Jičíně a Litomyšli, prodala společnost Tuffieh Funds společnosti Investika. Dlouhodobým nájemcem všech tří areálů bude i nadále C.S.CARGO – budou využívány primárně pro obsluhu zákazníků z automobilového odvětví.

“Bylo nám velkým potěšením zastupovat při této transakci majitele a pomoci jim dosáhnout stanovených cílů. Zároveň bychom chtěli poblahopřát společnosti Investika k získání portfolia, jež si dlouhodobě pronajímá C.S.CARGO, jedna z nejsilnějších logistických společností ve střední Evropě. Tato transakce představuje jedinečnou příležitost zvýšit své renomé na dynamickém realitním trhu českého průmyslu a logistiky, pro který je typická vysoká míra obsazenosti, růst a rekordně nízký podíl volných prostor,” říká Peter Wojtusiak, Associate Director v CBRE.

„Byli jsme přesvědčeni, že nastala vhodná příležitost vzdát se tohoto portfolia nemovitostí a využít tak současnou tržní situaci, kdy panuje vysoká poptávka po nemovitostech vhodných pro logistiku. Jsme velmi spokojeni s poradenstvím i dalšími službami, které nám v rámci celé transakce na míru připravil tým CBRE,“ uvedl mluvčí Tuffieh Funds Aziz Jahić. 

O nájemnci: C.S.CARGO je jednou z předních přepravních a logistických společností ve Střední Evropě. V současné době má na 1900 zaměstnanců a 2400 nákladních vozidel v denním provozu. Skupina dosáhla v roce 2017 obratu 4,7 miliardy korun a 271 milionů korun zisku před zdaněním a odpisy (EBITDA). Více o společnosti si můžete přečíst na www.cscargo.com .

O prodejci: Společnost Tuffieh Funds vznikla v únoru 2011 jako více-fondová investiční společnost na Maltě. Spravuje pět fondů s celkovými aktivy ve výši 2,8 miliardy Kč.

O kupujícím: INVESTIKA, Investiční společnost, je nebankovní investiční společností s licencí České národní banky, která nad ní rovněž vykonává dohled. Je zřizovatelem, iniciátorem a manažerem fondů kolektivního investování (akcie a reality).

 

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2017). S přibližně 80 000 zaměstnanci poskytuje služby majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 450 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje širokou škálu integrovaných služeb, které zahrnují project management; property management; investment management; oceňování nemovitostí; pronájem nemovitostí; průzkumy trhu a strategické poradenství. S téměř 350 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 75 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,4 mil. m2.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY