Skupiny Bohemia Energy a Amper Holding navazují strategickou spolupráci

25 Července 2018
Energetika
Alternativní dodavatel energií, Europe Easy Energy (3-E), který je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, podepsal v pondělí 23. července 2018 smlouvu o koupi 100 % akcií ve společnosti Amper Market, a.s....

Praha, 25. července 2018 — (PREKON) — Alternativní dodavatel energií, Europe Easy Energy (3-E), který je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, podepsal v pondělí 23. července 2018 smlouvu o koupi 100 % akcií ve společnosti Amper Market, a.s. Tímto krokem vznikne partnerství dvou významných českých energetických skupin – Bohemia Energy a Amper Holding, které společně přinese na trh atraktivní nabídku komplexních energetických služeb pro všechny zákaznické segmenty. Obchodní transakce nyní čeká na schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

„Odvětví energetiky prochází dynamickým rozvojem, kdy se většina dodavatelů snaží najít tu nejlepší cestu k budoucímu úspěchu u zákazníka. My tuto cestu vidíme ve strategických akvizicích a obchodních partnerstvích, která zákazníkům přinášejí užitek v podobě zajímavých nabídek komplexních služeb,“ říká Jiří Písařík, předseda představenstva Europe Easy Energy a jednatel Bohemia Energy. Skupina Bohemia Energy tak jinou formou navazuje na kroky, které již uskutečnila například v oblasti dodávky řešení pro malé fotovoltaické elektrárny, kdy třetím rokem úspěšně spolupracuje s firmou S-Power.

Společnost Amper Market bude po začlenění do skupiny Bohemia Energy poskytovat profesionální služby v oblasti nákupu a dodávky energií firmám, organizacím a veřejným zadavatelům. Zároveň i ostatní zákazníci skupiny Bohemia Energy z řad podniků či municipalit budou moci využívat komplexních služeb v energetice poskytovaných ostatními společnostmi v rámci skupiny Amper Holding. „Díky tomuto spojenectví se nám otevírají nové možnosti a kompetence. Budeme tak moci ještě dále posilovat svou pozici vyzyvatele a hybatele trhu, který přináší konkurenční řešení pro všechny skupiny zákazníků,“ doplňuje Jiří Písařík.

Generální ředitel a předseda představenstva Amper Holding, Jan Palaščák, k transakci dodává: „Skupiny Bohemia Energy a Amper Holding jsou si velmi blízké v tom, že zákazníkům přinášejí nižší ceny, nové produkty a přispívají k volné soutěži v energetice. Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci tak zůstanou v dobrých rukou. Zároveň získáváme silného a stabilního partnera, který stejně tak jako my, přichází s inovacemi, společně pro zákazníky již nyní připravujeme nové produkty, mj. v oblasti akumulace energie.“

Podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodával Amper Market k 30. červnu tohoto roku elektřinu 41 824 zákazníkům a plyn 801 zákazníkům. Další informace k uzavřenému obchodu a k výhodám pro stávající zákazníky Amper Market budou zveřejněny po schválení transakce ÚHOS. Cena transakce není zveřejněna. 

 

Skupina Bohemia Energy je s více než 1,1 milionem zákazníků a ročním obratem přes 16,23 miliard korun největším uskupením alternativních dodavatelů energií v České republice a na Slovensku. Kromě dodávek elektřiny a plynu poskytuje i finanční služby, včetně financování úsporných řešení domácností a finančního plánování. Skupinu tvoří pět energetických společností – lídr skupiny, největší alternativní dodavatel energií v České republice, Bohemia Energy, společnosti Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a největší alternativní dodavatel energií na Slovensku, společnost Slovakia Energy. Do skupiny dále patří finanční společnosti Bohemia Energy Finance a BEplan. 

 

Europe Easy Energy je alternativním dodavatelem elektřiny a plynu koncovým i firemním zákazníkům v České republice. Na trhu působí od roku 2011 a je jedním ze zakládajících členů Asociace nezávislých dodavatelů energií. Společnost 3-E již potřetí za sebou uspěla v aukci „Chci výhodnější energie“ pořádané spotřebitelskou organizací dTest, a to v letech 2016, 2017 i 2018. V současnosti dodává elektřinu a plyn na 65 tisíc odběrných míst. 3-E je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, největšího uskupení alternativních dodavatelů energií v České republice a na Slovensku, celkem s více než 1,1 milionem zákazníků. 

 

Amper Holding prostřednictvím svých dceřiných společnostní nabízí služby pro decentralizovanou energetiku. Jako první v České republice spustil koncept „virtuální elektrárny“, nabídl komplexní nabídku energetických služeb „ESCO“ společností a zahájil realizaci směrnice EU o energetické účinnosti zavazující dodavatele energií k úsporám propojením dodávek energií s EPC projekty zajišťujícími úsporu spotřeby energií. Holding tvoří společnosti Amper Market, Amper Savings, Amper Distribuce, Amper Generation, Amper Meteo, Amper Trading. Pod záštitou firmy se také koná soutěž Energetický starosta roku. 

 

Amper Market je předním hráčem na trhu alternativních dodavatelů energií (obrat v roce 2018 přesáhne 4 mld. Kč a dodávky elektřiny klientům překročí 2 TWh). Amper Market se zaměřuje na dodávky elektřiny a plynu podnikům a veřejnému sektoru a je průkopníkem ve výkupu elektřiny od decentrálních výrobců, zejm. se jedná o bioplynové stanice, kogenerační jednotky, vodní elektrárny, teplárny, větrné elektrárny a fotovoltaické elektrárny. Firma je rovněž významným technologickým inovátorem, jako první v zemích Visegrádské čtyřky uvedla do praxe koncept tzv. „virtuální elektrárny“ a zvláštní důraz klade na etiku podnikání v energetickém odvětví. 

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY