Tiskárny a čtečky od Zebra Technologies naplňují vizi Průmyslu 4.0

08 Srpna 2018
Informační technologie
Kdo chce zůstat konkurenceschopný, musí se přizpůsobit, nebo bude nevyhnutelně zaostávat,“ píše se ve studii společnosti Zebra věnované revolučním změnám v průmyslu. Jak ale nahradit zastaralé systémy výroby za nové bez zbytečných ztrát a zpomalení?

Praha, 8. srpna 2018 — (PREKON) — Manufacturing Plant Floor Study, kterou provedla společnost Zebra v roce 2017, ukazuje, že v současné době sice 27 procent z dotázaných shromažďuje údaje z výroby, dodavatelských řetězců a o pracovnících, nicméně záznamy zůstávají v takzvaných datových silech, která brání jejich sdílení. Pro systémy, které vzájemně nekomunikují, je prakticky nemožné přeměnit shromážděná data v cokoliv užitečného. Přitom cílem každého výrobce je úspěšná produkce, a zavádění propojení mezi zařízeními je zásadní při uskutečňování Průmyslu 4.0.

Avšak pokusy o propojení datových sil mohou přinést nečekané výzvy a být i nákladné.

První kroky k internetu věcí v průmyslu

Existuje řešení, které nejen zlepšuje používání tiskáren čárových kódů a ručních čteček čárových kódů ve výrobě, ale také odstraňuje převaděče, nebo síťová zařízení třetích stran. Pracovníci se nemusí učit nový systém, protože jej umožňuje řada stávajících tiskáren a čteček. Odstranění zastaralých zařízení je efektivnější než instalace zcela nového systému.

Network Connect od Zebry snadno propojí tiskárny a čtečky přímo do sítě Industrial Ethernet, aniž by bylo zapotřebí dalšího konverzního vybavení. Propojení zařízení s programovatelným logickým automatem (PLC) navíc podniku ušetří mnoho hodin práce s nastavováním, managementem a odstraňováním problémů. Zvyšuje se tak spolehlivost zařízení, doba odezvy i bezpečnost. Nastavení je snadné. Při použití průmyslové sítě není třeba žádat o podporu ani IT oddělení. Kromě toho lze propojená zařízení lehce spravovat odkudkoliv.

Jaké vybavení má Zebra k dispozici?

Tiskárny

Tiskárny Zebra vybavené funkcí Link-OS jsou navržené pro roky výkonu v těch nejnáročnějších prostředích a tak, aby rostly s vyvíjejícími se potřebami uživatelů. Tiskárny poskytují přímé připojení k PLC pomocí programu Zebra Programming Language (ZPL), který eradikuje převodník a externí kabely. Snadné přidání profilů specifických pro Ethernet/IP a Logix Studio 5000 usnadňuje programování tiskárny a eliminuje potřebu zapisovat rozsáhlý kód pro práci s častými úkoly.

Skenery

Zebra 3600 Ultra-Rugged Series je novou třídou ruční čtečky, která je vybavená nepřerušitelným výkonem za jakýchkoli pracovních podmínek. Všechny modely nabízejí vynikající skenovací výkon u prakticky všech čárových kódů. Robustní design zajišťuje funkcionalitu v náročných prostředích a je vybavený nejmodernějším nástrojem pro správu. 

 

O společnosti Zebra Technologies
Zebra (NASDAQ: ZBRA) umožňuje firmám, aby se staly stejně chytré a propojené jako svět, ve kterém žijeme. Informace v reálném čase – získané z vizionářského řešení zahrnující hardware, software a služby – poskytují organizacím konkurenční výhody, které potřebují, aby zjednodušily postupy, věděly více o svém byznysu a podporovaly své pracovníky v terénu na cestě k úspěchu v dnešním světě, kterému vládnou data.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY