3M uvádí novou řadu brusných a řezných kotoučů Silver pro každodenní práci. Ušetří čas i náklady

21 Srpna 2018
Ostatní
Zcela novou řadu brusných a řezných kotoučů uvádí na trh technologická společnost 3M. Kotouče Silver doplní populární prémiovou sérii CubitronTM II...

Praha, 21. srpna 2018 — (PREKON) — Zcela novou řadu brusných a řezných kotoučů uvádí na trh technologická společnost 3M. Kotouče Silver doplní populární prémiovou sérii CubitronTM II. Svými vlastnostmi jsou ideální pro všechny, kteří hledají kotouče pro každodenní práci s vynikajícím poměrem cena a výkon.

„Vyslyšeli jsme přání našich zákazníků a navrhli jsme kotouče pro brusiče, kteří nevyužijí prémiové vlastnosti CubitronTM II, ale přesto potřebují na každodenní práci brusivo s perfektním poměrem cena a výkon,“ objasnil Matěj Peřina ze společnosti 3M.

Kotouče jsou uzpůsobeny pro použití na uhlíkové a nerezové oceli. Řezné se hodí pro trubky, potrubí nebo plechy, zatímco brusné jsou vhodné pro odstranění svaru, zkosení, drážkování nebo odstranění otřepů. Tedy pro všechny běžné aplikace při řezání a broušení kovů.

Hlavní výhodou kotoučů 3M Silver je kombinace technologie klasického a přesně tvarovaného keramického zrna. Miniaturní jehlany se v průběhu broušení odlamují a neustále tak vznikají nové ostré hrany. Při použití dochází k rovnoměrnému opotřebení kotoučů, které se tolik nezahřívají, nabízí konzistentní výsledek a mají dlouho výdrž. Oproti produktům s oxidem hlinitým a oxidem zirkoničitým mají kotouče Silver téměř dvojnásobnou životnost. V celkové hierarchii brusných systémů společnosti 3M jsou tyto kotouče nabízeny především zákazníkům, kteří vyžadují kvalitní brusivo, ale zároveň nižší pořizovací cenu.  Nejlepších výsledků, co se týče životnosti a výdrže, ovšem stále dosahuje prémiové brusivo CubitronTM II.

Úspora se nabízí nejen v počtu nespotřebovaných kotoučů, ale také v čase samotného broušení a řezání. Pomocí technologie přesně tvarovaného keramického zrna kotouče materiál jen nerozrývají, ale dokáží materiál opracovat s vysokou rychlostí a přesností.

„Kotouče Silver zaručují dobrý poměr cena a výkon. V praxi to znamená, že opracování materiálu probíhá rychleji a méně často se vyměňují opotřebené kotouče. Úsporu ale můžeme najít i ve mzdových nákladech. S dobrým vybavením jde práce rychleji a směna toho víc stihne, což pomůže zejména firmám, které trpí nedostatkem zaměstnanců. Kotouče Silver tak vyplňují střed pomyslné produktové pyramidy s dobrým výkonem, ale nižší pořizovací cenou,“ vysvětlil Matěj Peřina ze 3M.

Pro skutečně precizní práci při řezání a broušení nabízí technologická společnosti 3M produkty ze série CubitronTM II. Nepřekonatelné jsou ve svojí životnosti a rychlosti opracování materiálu. Vedle toho se série Silver nabízí jako skvělá volba pro všechny, kteří nechtějí investovat do prémiového brusiva, ale přesto chtějí kotouče se skvělými vlastnostmi.

 

O společnosti 3M

 

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

 

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let působení v oblasti inovací. V Praze třetím rokem působí Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY