Česká společnost WBTCB představila v Istanbulu na konferenci o mikrofinancování spolupráci s Expobank CZ

firma: Expobank
05 Února 2019
Finance
Společnost WBTCB představila svým zahraničním partnerům na prestižním 3rd Global Microfinance Summitu spolupráci s českou bankou Expobank CZ...

Praha, 05. února 2019 — (PREKON) — Společnost WBTCB představila svým zahraničním partnerům na prestižním 3rd Global Microfinance Summitu spolupráci s českou bankou Expobank CZ. WBTCB umožňuje onlinovému účtu NEO od Expobank CZ, aby prostřednictvím něho mohli klienti obchodovat s bitcoiny. NEO účet je tak prvním v Evropě, který umožňuje obchodovat s kryptoměnou nebo investovat do start-upů. Konference se konala 24. a 25. ledna tohoto roku v tureckém Istanbulu.

Summitu se účastnilo více jak 200 mezinárodně uznávaných odborníků na mikrofinancování z celého světa. Mnozí z nich představovali svá inovativní řešení umožňující digitální metody správy financí. Nechyběla mezi nimi ani česká společnost WBTCB zajišťující bezpečné nákupy a prodeje virtuálních měn, která ve velkých českých městech provozuje tzv. Bitcoinmaty. Přednášející se na konferenci věnovali mimo jiné mikrofinancování zaměřenému na ženy a mládež, anebo sociálnímu začleňování. „Věnovali jsme se zejména digitální transformaci, a to nejen v oblasti mikrofinancování, ale i bankovnictví. Příkladem byl právě NEO účet od Expobank CZ, který umožňuje obchodovat s Bitcoiny,“ uvádí Andrea Stránská ze společnosti WBTCB, která byla spolupořadatelem konference.

Propojení FinTech a tradičního bankovnictví

NEO účet od Expobank CZ vychází vstříc měnícím se nárokům klientů. Vedle tradičních bankovních produktů nabízí také služby, které byly doposud dostupné pouze samostatně prostřednictvím různých FinTech nástrojů. Banka proto navázala spolupráci se společností IP wBTCb Solutions ze skupiny WBTCB, crowdfundingovou platformou Fundlift a Českou mincovnou. „Kombinaci klasického bankovnictví a FinTech produktů našich partnerů poskytujeme jako první tradiční banka v Evropě,“ uvádí Michal Skalický, ředitel digitální pobočky Expobank CZ.

 

________________________________________________________

O Expobank CZ

Expobank CZ je českou bankou, která působí na trhu od roku 1991. K síti bankovních domů s názvem Expobank se připojila po úspěšné akvizici od německé LBBW v roce 2014. Vybudovala si pozici silné moderní banky poskytující špičkové lokální a přeshraniční služby pro korporátní, privátní a affluentní individuální klienty. K jejím výhodám patří tým odborníků s rozsáhlými zkušenostmi na lokální i mezinárodní úrovni, dlouholetá zkušenost na českém trhu, sesterské banky v Lotyšsku a Rusku či spolupráce s mezinárodními organizacemi (včetně Evropské banky pro obnovu a rozvoj, IFC – členem Světové banky, KfW Bankengruppe a dalšími). Expobank CZ v roce 2018 představila unikátní NEO účet spojující výhody tradičního bankovnictví a FinTech „jeden účet pro komplexní správu financí“, jehož založení trvá méně než 7 minut. Banka v rámci své digitální transformace klade maximální důraz na moderní internetové bankovnictví s digitálním modelem obsluhy.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY