3M představuje inovaci v oblasti lakování: systém pro nanášení barev 2.0

21 Března 2019
Doprava
Divize autoopravárenství 3M prozkoumala znovu celý proces lakování vozidel a jako výsledek nyní představuje 3M PPS 2.0 systém pro přípravu a stříkání barev ...

Praha, 21 března 2019 — (PREKON) — Divize autoopravárenství 3M prozkoumala znovu celý proces lakování vozidel a jako výsledek nyní představuje 3M PPS 2.0 systém pro přípravu a stříkání barev – vylepšenou verzi kelímku pro lakýrníky. Oddělitelné víčko s integrovaným utěsňovacím kroužkem, nová konstrukce postřikovače a široký průtokový adaptér se čtyřbodovým připojením, to vše jsou inovace, které výrazně zlepší proces lakování. Lakýrníci se mohou těšit na lepší výkon a čistější práci.

To, jak budou povrchové úpravy vypadat a jak budou v konečném výsledku kvalitní, závisí také na lakovacím procesu. Ten se odvíjí jak od zručnosti lakýrníka, tak i od kvality použité techniky. Čím jsou nároky na výsledek vyšší, tím rostou i požadavky na odpovídající vybavení. V roce 1996 přestavila společnost 3M svůj první systém pro přípravu a stříkání barev pro lakýrníky, známý také jako 3M PPS Disposable Paint Cup System. Stojí za ním britský inženýr Steve Joseph, který přišel v té době s naprosto novým způsobem celého lakovacího procesu. Díky jeho objevu se podařilo zkrátit dobu lakování na polovinu a snížit spotřebu rozpouštědel až o 70 %. Tento způsob lakování vozidel se tak rychle stal standardem po celém světě.

3M ale po uvedení svého systému pro přípravu a stříkání barev nezahálelo a nyní přichází s jeho vylepšením. Renovovaný design je ušitý lakýrníkům přímo na míru. Jsou to zdánlivé maličkosti, které ale dokážou v mnohém zpříjemnit a zefektivnit práci. Oddělitelné víčko v sobě má například integrovaný utěsňovací kroužek, který zlepšuje čistotu procesu natírání a odstraňuje potenciální zdroje znečištění. Postřikovač má také novou konstrukci a další funkce pro efektivní lakování. Změny tak neznamenají pouze lepší výsledek, ale redesign posouvá celý proces lakování na vyšší úroveň – čistota a efektivita znamenají pro lakýrníky příjemnější podmínky a větší komfort při jejich práci. ,,Snadná montáž a doplňování barvy zlepšují efektivitu, celý proces lakování je tak rychlejší, a to šetří peníze.  Obrovskou a také velmi ojedinělou výhodu

představuje podtlakový systém, který umožňuje nanášet barvu i směrem zespodu,“ vysvětluje Petr Raboch ze společnosti 3M.

6 důležitých vylepšení 3M PPS 2.0 systému pro stříkání a přípravu barev:

1. Široký průtokový adaptér se čtyřbodovým připojením. Zvyšuje stabilitu při nástřiku, zajišťuje snadnější čištění a umožnuje také použít větší kelímek pro konzistentní nanesení laku.

2. Integrovaný utěsňovací kroužek. Zlepšuje čistotu procesu natírání a odstraňuje potenciální zdroje znečištění v důsledku čištění či údržby zařízení.

3. Víčko s celoplošným filtrem. Větší množství barvy pod filtrem zlepšuje průtok a konzistenci.

4. Nový pevný kelímek v každém balení sady.

5. Přístupové okénko. Umožňuje držet vložku pro čistší a snadnější odstranění víčka při doplňování nebo tónování. Poskytuje také snadnější kontrolu úrovní barev.

6. Široký uzávěr. Utěsňuje a chrání nátěry obrácené stranou dolů.

 

Doporučení: I přesto, že nový design systému pro aplikaci barev zaručuje mnohem čistší proces, není od věci se při lakování vybavit funkčními ochrannými pracovními prostředky. I ty jsou zahrnuty v portfoliu společnosti 3M.

 

Produkty společnosti 3M pro automobilový průmysl zahrnující inovativní řešení pro konstrukci, opravy a údržbu vozidel, jdou ruku v ruce s neustále se měnícími požadavky dnešní doby. Jak profesionálové z oblasti opravy karosérií, tak i nadšenci holdující tunningu se obrací k výrobkům od 3M. Ví totiž, že díky nim si auta udrží takový vzhled, jako by zrovna vyjely ze showroomu.

 

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let v oblasti inovací. V Praze má vlastní Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací.

clanky

POSLEDNÍ ZPRÁVY